14. 12. 2021 - PF 2022

Do Nového roku 2022 všem přátelům a kamarádům přejeme jen vše dobré!

14. 12. 2021 - Harry má 9. narozeniny

Harroušek má narozeniny a my máme přání jediný, ať jsi zdravý a šťastný jako doposud. Všechno nejlepší k tvým 9. narozeninám drahoušku a stejné přání posíláme tvým sourozencům, ale hlavně tvé nejmilejší sestřičce Karolínce ♥.

29. 11. 2021 – 6. narozeniny vrhu B v chovné stanici Dixen

Drahé šestce přejeme k 6. narozeninám hlavně pevné zdraví. Maminku Xenu a své potomky zdraví taťka Harry ♥

14. 11. 2021 – Dexík složil canisterapeutické zkoušky

Tak náš benjamínek Dexík složil v Židlochovicích canisterapeutické zkoušky, které si v této nelehké době pro pejsky připravilo Canisterapeutické sdružení Jižní Morava. Velký dík za uspořádání zkoušek panu Milanu Doktorovi a MVDr. Alžbětce Marečkové, která vykonávala při zkouškách veterinární dozor. Teď si už může sbalit bačkorky a s mazákem Harrouškem vyrazit za dětmi :o).

(foto níže od Renaty Hasilové)

9. 11. 2021 – 4. narozeniny vrhu „Eternal“ v chovné stanici Golden Cheer

Drahoušci Eternálci, přejeme vám zdravíčko a pohodičku v rodinách s vašimi páníčky ♥

9. 10. 2021 MVP České Budějovice

Naše poslední výstava v letošním roce. Posuzoval pan rozhodčí Robak z Polska, kterého jsem dosud neznala. S Dexíkem jsme se proběhli v kruhu naposledy mezi juniory a získali V2.

(foto Honza Smrček)

1. 10. 2021 WDS BRNO

Po 31. letech opět světová výstava pejsků v České republice. Když jsem únoru zjistila, že už je po 1. uzávěrce, tak jsem hned hlásila, opět do mezitřídy. Čím se výstava blížila, nabývala jsem dojmu, že se pojedu pouze podívat. Nakonec jsem to zkusila a zažila jsem neskutečný zážitek. Když jsem nastoupila do kruhu, tak jsem si říkala, když už tu jsi, tak se snaž. Cítila jsem podporu známých přímo u kruhu a najednou nám pan rozhodčí gratuloval ke 4. místu. Jsem šťastná i slzy štěstí ukáply ????. Měla jsem štěstí, že na výstavu přijela Renata Hasilová, které tímto velmi děkuji za krásné fotky z kruhu při posuzování.

(foto Renata Hasilová)

29. 9. 2021 MVP Brněnka při WDS Brno

Mojí hloupostí jsem v únoru přihlásila Dexíka do mezitřídy, když jsem si uvědomila, že může být ještě ve třídě mladých, bylo už na přeřazení pozdě. Spolu jsme se proběhli v kruhu a vyběhali V3.

26. 9. 2021 Kl. výstava KCHLS Džbán

Na výstavu jsem přihlásila pouze Dexe, se kterým se v kruhu proběhla Linda Eliášková. K posuzování pana rozhodčího se raději vyjadřovat nebudu, nicméně Linda Dexíka velmi chválila, jak krásně běhal a hezky se předvedl. Pan rozhodčí to viděl na VD. Lindě velmi děkuji za předvedení, protože sama bych to nedala, kvůli bolavě noze :o).

28. 8. 2021 MVP Mladá Boleslav

Na výstavu jsem přihlásila Dexíka i Harrouška. Dexíka mi vystavila ve třídě mladých Linda Eliášková a vyběhala s ním krásné druhé místo V2. S Harrouškem jsem se proběhla v kruhu sama a k hezkému posudku dostal od pana rozhodčího V1.

16. 8. 2021  Kontrola u MVDr. Beránka v Pardubicích

Dexík byl u pana doktora Beránka poprvé, ale i tak dostal pochvalu, stejně jako Harry, který už věděl, co ho čeká. Oba dva mají oči v naprostém pořádku.

14. 8. 2021 DUO CACIB Brno

Do Brna jsem kluky přihlásila pouze na sobotu, kde posuzovala paní Frnčová. S Dexíkem jsme vyběhali ve třídě mladých VD3 a Harry ve třídě veteránů, který si vyběhal V1 a BOV a tím splnil poslední podmínku pro udělení titulu Veterán šampion. Mám z kluka velkou radost.

(foto Jan Bendl)

7. - 8. 8. 2021 Oblastní a Klubová výstava retrieverů Horka nad Moravou (RK CZ)

Dexík potřeboval k uchovnění ještě jednu klubovou výstavu a proto jsem se raději domluvila v sobotu s Radkou Štencelovou a v neděli s Ivetkou Kočí, že mi Dexe vystaví. Po oba dny se Dex umístil na krásném 3. místě a tím splnil poslední podmínku pro uchovnění. Hurá! S Harrouškem jsem do kruhu po oba dny šla sama a dopadlo to náramně. Pánům rozhodčím se moc líbil. V sobotu od pana rozhodčího Matija Fička z Chorvatska ke krásnému posudku získal V1, Nejlepší veterán plemene, BIS veterán, v neděli od pana rozhodčího Tomasze Slawika z Polska získal V1 a BOV.

17. 7. 2021 NVP Mladá Boleslav

Na výstavu jsem opět přihlásila oba kluky. S Dexíkem jsem nastoupila ve třídě mladých, ale bohužel mé předvedení (běhala jsem velmi pomalu) se podepsalo na výsledném hodnocení – VD. Harroušek si vyběhal ve třídě veteránů V1. Bohužel si z této výstavy Dex přivezl těžký psincový kašel a díky tomu jsme nemohli jet na zaplacené výstavy v Klatovech a v Humpolci a navíc jsem také nemohla s Dexem cvičit na lovecké zkoušky. Moc děkuji všem „vystavovatelům“, kteří jen pro peníze berou na výstavy své nemocné pejsky, aby kašel roznášeli :o(

3. – 10. 7. 2021 Výcvikový tábor Roudná (RK CZ)

Po dvou letech zase známé tváře :o). Harry si užíval dovolenou a Dexík se pod vedením pana Františka Kuneše s dalšími mladými pejsky připravoval na sobotní OVVR. Bylo mi řečeno, že mám hódně tvrdohlavého a vyčůraného psa. Výcvikový tábor nám letos nějak moc rychle uběhl a najednou byl pátek a my byli v očekávání, jak dopadne zítřek. Nervozita byla veliká, ale nakonec vše dopadlo nad očekávání. Dexík byl na bědně, na krásném 2. místě s plným počtem 232 bodů za nejšikovnější goldenkou Carrinkou, kterou vedla její nejšikovnější panička Ivetka Mandíková. Děkuji hlavně Irence Zárubové a jejímu týmu za uspořádání tábora a našemu nej výcvikáři Františku Kunešovi, který měl se mnou a Dexem neskutečnou trpělivost. VELMI VÁM DĚKUJI.

7. 7. 2021 Harry má další vnoučátka

Harroušek se opět stal dědečkem. Máme velkou radost z dalších vnoučátek, která se narodila v chs Wild Golden Heart pana Kamila Přeučila. Mamince Ebince "Angel Abigail Love From Feldsberg“ a tatínkovi Gastonovi z Padělského mlýna se narodilo 8 krásných a zdravých štěňátek, z toho 4 holčičky a 4 kluci. Přeji všem štěňátkům hodně štěstí, dlouhé zdraví a hlavně hodné páníčky.

3. 7. 2021 – NVP Klatovy

Po dlouhé době zase jedeme na výstavu. Dexík se poprvé proběhl ve třídě mladých a vyběhal si od paní rozhodčí Dolejšové V1 a CAJC. Harry poprvé vyběhl do kruhu ve třídě veteránů a vyběhal si krásný posudek a V1 a BOV.

13.6. 2021 – OVVR Větrný Jeníkov

Velká zima a velký vítr. Téměř všichni jsme podcenili počasí – Vysočina opět nezklamala. Dexík pracoval nad očekávání (nemá rád teplo) a z celkových 222 bodů jsem měla velkou radost. Děkuji Ivance Soukupové za uspořádání zkoušek a za velmi korektní posuzování.

Dorazily rentgeny DEXE

Máme velkou radost, protože všechny rentgeny jsou naprosto vpořádku

DKK: A / A
DLK: 0 / 0
OCD: nepostižen / clear

Vyhodnotil MVDr. Libor Vlček, Veterinární Klinika Vltava, České Budějovice

18. 5. 2021 - V chs Dixen slaví své 4. narozeniny Déčka

8 princezen a 3 princátka už slaví své 4. narozeniny. Přejeme všem hlavně hodně zdraví a pohody. Krásné narozeniny!

11. 5. 2021 - V chs Best Baron slaví své 11. narozeniny vrh „Z“

„Z“latíčka z vrhu Z, která se narodila v chs Best Baron slaví už své 11. narozeniny. Přejeme všem hlavně hodně zdraví!

4. 5. 2021 - Jedeme na rentgeny do Litoměřic

V úterý 4. května nám paní chovatelka Radka domluvila termín na zrentgenování kyčlí, loktů a ramen v litoměřické klinice LIVE. Doufáme, že až budeme mít černé na bílém, že budeme mít radost.

3. 5. 2021 - V chs Love from Feldsberg slaví 2. narozeniny Andílci z vrhu A

Všem Andílkům z vrhu „A“ rodičů Salzinky a Harryho přejeme krásné pohodové narozeniny!

1.5. 2021 - Dexík má dnes 1. narozeniny ♥

Naše mávátko slaví své 1. narozeniny. Dexíčku přejeme ti hlavně hodně zdraví a spokojený psí život a stejně tak i tvým sestřičkám a bráškům ♥

9. 4. 2021 – Portíček – Porthos the Best Baron – by měl 15. narozeniny

Moc na tebe Portíčku vzpomínáme

 

18. 3. 2021 – Chs. Z Rotru vrh „A“ 10. narozeniny ♥

Už 10. narozeniny slaví potomci Rozárky (Rosária the Best Baron) a Portíka (Porthos the Best Baron), kteří se narodili v chs. Z Rotru.

Archiv novinek

2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010