Všem kamarádům, přátelům a známým přejeme radostné Vánoce a příjemné chvíle s našimi chlupatými kamarády v roce 2013

11. 12. 2012 Portík zase zavítal do školy

Ráno jsem sbalila Portíkovi tašku do školy + bačkorky a po čase jsme vyrazili do školy za dětmi. Tentokrát do "mé" 1.B, kterou mám v družině. Doufám, že se to dětem líbilo. Portíkovi určitě, protože nakonec dostal od dětí a paní učitelky piškotky.

Portík a kluci

Portík, Sárinka a Elenka

Portík a holčičky

10. 12. 2012 Sněhová prochajda

Těsně před sněhovým přídělem jsme s Portíkem vyrazily do přírody. Portík, tak jako každý jiný pejsek si sníh užíval a válel se a válel.

4. 11. 2012 MVP Praha - poslední výstava roku

Nevím, jestli to nebyla Portíkova poslední výstava, ale nikdy neříkej nikdy. Portík se předvedl v pracovní třídě a myslím, že se nemá za co stydět. Vyběhal si v 6,5 letech nádherný posudek od pana Milana Hampla a pěkné čtvrté místo. Myslím, že to Portíkovi slušelo !

Portík - třída pracovní V4

20. - 21. 10. 2012 sobota + neděle Všestranné zkoušky ohařů a malých plemen - Memoriál Josefa Venhody

Tyto zkoušky pořádal OMS Třebíč ve spolupráci MS Nové Syrovice. Portík a já jsme vyrazili ještě za tmy a velké mlhy v sobotu ráno. Portík ještě nevěděl, že tyto zkoušky jsem naplánovala jako jeho poslední (i když, nikdy neříkej nikdy). Byla jsem domluvená s Ivankou, že si ho na víkend vypůjčí a já ji, budu dělat pouze support. Vyšlo to skvěle. Ivanka, která vedle Portíka ještě vedla svoji Elišku, měla radost dokonce trojnásobnou. Eliška a Portík došel zkoušky v 1. ceně, Portík navíc s titulem CACT a Ivančin odchov - Indiane z Trojánku pod vedením Katky Vrzalové si odvezla 1. cenu a titul res. CACT  !!! U Indiany je to o to obdivuhodnější, že Katka s ní složila OVVR teprve v srpnu - jsou to prostě šikulky!!!

Ivanka s Eliškou (Elisha z Trojánku) a Portíkem

MUDr. Katka Vrzalová a Indiane z Trojánku

Pochvala našim holčičkám !

Tak podle abecedy. Nejprve naše Amálka.                                                      

Hned po absolvování canisterapeutických zkoušek v Lipově u manželů Doktorových, se se svojí paničkou Hankou pustila do opravdové práce - dostala jsem od nich pár fotek z prvního samostatného setkání ve středisku ranné péče.

Hanička s Amálkou

A teď Atynka. Ta se zúčastnila 6. 10. 2012 Oblastní výstavy na Džbáně a získala svoji první medaili a titul Oblastní vítěz!!!

13. 10. 2012 sobota - MVP České Budějovice

V sobotu jsme se rozjeli s Portíkem na jeho předposlední výstavu do Českých Budějovic. Portíka jsem jako vždy zapsala do třídy pracovní, kde byl i předveden. Na posledních výstavách se nám bohužel nedaří, stejně jako na této. Portík byl sice druhý, ale s oceněním VD2.

Portík třída pracovní VD2 - foto Janička Baslová

5. - 7. 10. 2012 pátek - neděle 6. ročník MSR - Hrádek u Rokycan

Na MSR se Portík nominoval v loňském roce na MVZPR ve Zlíně. MSR je nejvyšší soutěž, které se mohou retrieveři u nás zúčastnit. Proto jsem byla na Portíka pyšná a bylo mi ctí, že jsem se mohla vůbec této soutěže zúčastnit. V pátek jsem odjížděla vstříc zkouškám a říkala si, že dokončit tyto zkoušky v jakékoliv ceně bude pro nás velkým úspěchem.

V pátek večer jsme se se všemi známými pozdravili, proběhlo slavnostní zahájení a samotné rozlosování do jedné ze čtyř skupin. Já jsem Portíkovi vylosovala číslo 8, které mám velmi ráda a říkala si, že nám snad přinese štěstí. Naše skupinka byla velmi pohodová - č.6 - Evička Píchová s Dorriskou, č. 7 - Monča Kratochvílová s Chunnym, já s Portíkem, č. 9 - Monča Janderková s Cannym a č. 10 - Janička Orsavová s Ursulou.  Potom jsem se jela s Portíkem ubytovat k Ali a Mírovi Šaškovým do Starého Plzeňce, kterým tímto velmi, velmi děkuji za azyl .

SOBOTA

Zahájení zkoušek - foto M. Mynaříková

Odjezd na klid na stanovišti, disciplína, po které bohužel hned jeden pejsek vypadl. Pro naši skupinku tento den vyšel malý les, vlečky a voda. Klid dopadl za 4 pro všechny ve skupince a tak jsme se přesunuli na disciplíny "malého lesa". Nejprve byla dohledávka 2 kusů v lese, vodění na řemeni a odložení. Portík     zatím v samých 4. Vzhledem k tomu, že na pole, kde se měly tahat vlečky se srstnatou, přijel obraceč, odleji jsme na jiné pole, kdy pejskům byly natahány vlečky. Netušila jsem, že Portík dokáže tak rychle běžet - opět za 4. Poté následoval přesun k vodě. Všechny disciplíny Portíkovi opět vyšly a tak po celém dni šel zatím v samých 4. Naprosto neskutečné . Večer jsme zakončili výbornou večeří a večerem s hudbou. Já ale brzy s Ali odjela, abych si odpočinula na druhý den.

 

NEDĚLE

Neradostná a hlavně mokrá neděle. Pršelo, jen se lilo, psa by nevyhnal. Naši skupinku čekala barva a pole. Jak řekl v sobotu večer pan Kuneš: "Dvanáctá zítra rozhodne". V sobotu jsem byla celkem klidná, v neděli jsme byla na mrtvici a na pár facek. Všichni, co mě viděli, se mě snažili zklidnit. Naše skupinka začínala v lese barvou. Já jsem si vytáhla nejkratší větvičku a tak jsem šla s Portíkem jako první. Klepala jsem se zimou a strachem, když jsem ještě zahučela po břiše do maliní, tak už jsem byla celá bez sebe. Zezadu se najednou ozvalo: "Klid a věřte psovi!!!" To se hezky řekne, ale trochu klidu mi to přidalo. Když jsem uviděla během chvilky srnečka, tak jsem začala tak bulet , že jsem se rozhodčím nebyla schopná zahlásit. Počkali si a Portík dostal další 4!!! Tak a teď na nás čekalo mokré "pole". Vzhledem k tomu, že Portík si velmi rád "povídá" s mokrými mrtvolkami, tak jsem nevěřila, že dojdeme tento den do konce zkoušek. Děkuji tímto velmi Ondrovi (za snahu mě zklidnit), Petrovi (za ruma) a dalším a dalším. Portík to ustál tak, že mě dovedl do konce zkoušek s pouhými dvěma 3.

Po přesunu do hospody jsme čekali, jak to vše dopadne. Při vyhlášení už byly jen slzy štěstí, protože 3. místo na tak prestižních zkouškách je neskutečný úspěch a bomba. Portíku, Zlato moje, děkuji Ti!!!

Musím však poblahopřát Janince Baslové, která se svými holčičkami Keirinkou a Cashirkou získal 1. a 2. celkové místo! Holky, jste neskutečný tým a moc Vám to s Portíkem přejeme !

Tom Team - foto Filip Orsava

Vyhlášení zkoušek a foto s panem Kunešem - foto M. Mynaříková

Na závěr musím poděkovat hlavně Áje a Michalovi Klasnovým, Ali a Mírovi Šaškovým, Martince a Ondrovi Horkých, Rosťovi Blechovi, Markét Mynaříkové a všem, kteří se podíleli na organizaci a všem rozhodčím v čele s PANEM Kunešem za citlivé posuzování po celé dva dny zkoušek. Pochvalu si však zaslouží i všichni vůdci, protože si myslím, že jsme to všichni všem přáli a proto byly tyto prestižní zkoušky tak pohodové!!!

A zde jsou celkové výsledky zkoušek.

22. 9. 2012 - sobota- Klubová výstava RK CZ Oslavany

Portík nastoupil jako vždy ve třídě pracovní, bohužel si z kruhu  odnesl ohodnocení VD.

9. 9. 2012 - neděle - Lipov canisterapeutické zkoušky

V sobotu dopoledne jsem vyrazila s Portíkem do Kroměříže, abych to v neděli neměla daleko do Lipova, kde Portík měl opakovat canisterapeutickou zkoušku. Tyto zkoušky opět pořádalo sdružení www.canisterapie.mendelu.cz , pod vedením pana Milana Doktora, jako hlavního rozhodčího. Sešlo se nakonec sedm pejsků, mezi kterými byla i Portíkova dcerka Amálka, která bydlí ve Zlíně. Celé zkoušky byly úžasně pohodové a za krásného počasí . Všichni pejsci zkouškami prošli a tak jsme si všichni odváželi certifikát o této zkoušce.

Za krásné fotky děkuji Pavle a Tomášovi Svobodovým !!!

25. 8. sobota - MVP Mladá Boleslav

Jako "žena v naději" jsem odjížděla s Portíkem na mezinárodku do MB. S novou navigací a očekáváním, jak to dnes dopadne, jsem dojela opět k zimnímu stadionu a jela jsem za mnoha auty, s tím, že snad dorazím. Opět dorazilo hodně známých a kamarádů, se kterými jsem se pozdravila a ještě teď se moc omlouvám Martince, že jsem ji zničila svým pádem domeček pro Sissinku a Sofinku . Ještě, že jsem nic neudělala holčičkám!!!

Že to dnes nebude tak jednoduché, bylo jasné po třídě mladých, kdy z 11.ti pejsků jich 9 odešlo z kruhu s VD. V naší pracovní třídě jsme byli nakonec dva - já a Portík. Po necelé chvilce jsme z kruhu odcházeli s oceněním VD1. Nedá se nic dělat, i když taková šance už asi nikdy nebude.

Gratuluji však Radce s Rupínem, který si pod vedením Martinky vyběhal v otevřené třídě super V2, res CAC  !!!

10. - 12. 8. 2012 - pátek až sobota - Podbrdský pohár 4. ročník

V pátek jsem odpoledne vyrazila směr Plzeň, abych se s Portíkem zúčastnila 4. ročníku Podbrdského poháru (PP). Opět jsme měli azyl u Šašků, kterým musím hned v úvodu moc poděkovat, hlavně Mírovi, protože kdyby ho nebylo, asi by se PP musel obejít bez nás. V sobotu ráno, když jsme chtěli s Ali vyrazit na zahájení jsem zjistila , že v noci nějaký "hodný člověk" si vyhlédlo mé auto a rozhodl se, že si vezme moji navigaci bez toho, že by si řekl o klíčky od auta. O klíčky a doklady si ale řekl Míra, kterému jsem vše předala a ten rozbité sklo u řidiče vytelefonoval a zařídil. Míro ještě jednou Ti moc DĚKUJI!!!

Já jsem zatím odjela na Lesní zkoušky. Cílem zkoušek bylo projít. Portík začal úžasně, až do obávané disciplíny marking. Při hození kachny se rozhodl hypnotizovat mě a ne kachnu a tak si vyslídil za 2. Díky tomu spadl do ll. ceny a pro tento den cíl splněn. Celkově se dělil o 6.-7. místo (219 bodů) s Cashrirkou Baslovou, což je přece úžasná společnost !

V neděli před vodkami byly ještě větší nervy než v sobotu. Opět jsme si vylosovali číslo 3, stejně jako v sobotu a šlo se na to. Neskutečné se stalo skutkem . Před začátkem jsem si sama dělala legraci z toho (mezi pláčem), jak by to asi vypadalo, kdyby se Portík se svojí rychlostí někdy dostal do rozstřelu, například na handlink. Portík se opravdu do rozstřelu dostal. Celkové 4. místo s 136 body je neskutečný výsledek! Všem moc děkuji za pochopení, protože , jak jsem na začátku přede všemi řekla, kdo mě ještě nezná, tak mě pozná.

Celkově PP - Portík se dělí s Cashirkou Baslovou o celkové 5. místo, takže mise byla splněna.

Gratuluji Janičce Baslové k celkovému vítězství ve 4. ročníku PP se svojí holčičkou Keirou !!!

Díky Klasnovým, Šaškovým, Radce, rozhodčím, ostatním a zázemí v restauraci U Kozlerů!!! A příští rok, pokud to jenom trochu půjde, sejdeme se na už na 5. ročníku Podbrdského poháru. DÍKY!!! (slíbila jsem, že už jako vůdce nepůjdu)

fotky od Áji Klasnové

fotky od Janičky Baslové

Celkové výsledky

4. 8. 2012 Hurá akce - výlet za Radu a Kryštůfkem

V sobotu jsem vyrazila s Portíkem do Prahy navštívit Radku a Kryštůfka. Super procházka v Prokopském údolí, super jídlo a i na nakupování došlo, kdy Portík dostal plyšovou Julču z Ikey. Díky za hezký den !

Portík, Rupík, Oliver a Teddy - foto Kryštůfek

Návštěva u Atoska a Amálky

Jako každé prázdniny jsem vyrazila do Kroměříže a tak jsem s Portíkem byla navštit naše malé potomstvo. Nejprve jsme navštívili Atoska, ze kterého je mladý puberťák, který nedal svému taťkovi ani chvilinku pokoj. Portík, který to nikdy nezažil, byl z toho celý vedle a na svého synka i zavrčel .

Atos z Rotru 1,5 roku

Za Amálkou do Zlína jsem jela i s mamkou, která se na Amálku chtěla podívat. Přivítali nás Hanka s Moničkou, která se na Portíka moc těšila. Myslím, že z Amálky roste velmi hodná holčička, kterou letos asi čekají canisterapeutické zkoušky .

Taťka Portík, Amálka a Monička

Velká GRATULACE

O víkendu 14. - 15. 7. 2012 si naši kamarádi Michal a Daysinka splnili svůj velký sen. Zatímco my jsme v Boleslavi běhali v kruhu na výstavě, Michal jel na MVZPR do Kostelních Střímelic. V neděli Michal odjížděl s Daysinkou "U" Zlatou Kudrnkou, 3. místem z 21 startujících + cenou za Nejlepší pole. Michale, Ájo a Daisinko, moc Vám gratuluji  !!!

14. 7. 2012 sobota NV Ml. Boleslav

Cesta na tuto výstavu opět dopadla jako vždy. Jen s tím rozdílem, že jsem zakufrovala už při cestě tam v Praze a i při cestě domů. A to i přesto, že v autě mám navigaci a zpět jsem se domluvila s Ondrou a Martinkou, že mě vyvedou z Boleslavi a přes Prahu. Protože jsem si myslela, že Ondra s Marťou už odbočují domů, tak jsem jim zamávala a jela rovně - bojužel špatně. To bylo pro mě znamení, že mám odbočit. Nakonec jsem se domů přece jen dostala. Začínám se už stydět , jsem zvědavá, jak dopadne cesta v srpnu.

Na výstavišti už čekali Ondra s Martinkou, která vystavovala jejich malou a šikovnou Soffinku (Brilliant Soul of White Enny). Já jsem tu potkala mnoho známých a tak jsem byla najednou v kruhu. Zlaťáčky posuzovala paní Jílková, která byla naprosto úžasná k pejskům a proto bylo posuzování v klidu a pohodě. Portík se prezentoval ve třídě pracovní a myslím si, že si paní rozhodčí podmanil svým úsměvem a k mému úžasu od ní získal V1 a CAC. Měla jsem velkou radost a ukápla i slza štěstí   !

Portík třída pracovní V1, CAC - foto Ondra Horký

Ve třídě mladých si Martinka se Soffinkou vyběhaly V a rodinku Kudrnkových zde zastupoval Doník (tř. mladých V3) a jeho maminka Arinka (tř. šampionů V1, CAC). Moc Vám všem gratuluji a Marťo s Ondrou díky za pomoc při stěhování do auta, hledání klíčů a navigaci !!!

7. 7. 2012 sobota Lesní zkoušky MS Dudín

Vzhledem k tomu, že jsme z Chorvatska přijeli dřív, než jsem si původně myslela, jela jsem se v sobotu ráno podívat na lesní zkoušky do Dudína. Po zahájená jsem se šla s Ivankou podívat na práci skupinky velkých plemen, protože práci těchto pejsků nevidím tak často.

Dopadlo to dobře, pejsek šel jako hlasič

30. 6. - 6. 7. 2012 Dovolená v Chorvatsku a Portík v gradhotelu ve Smrčné

Zatímco my jsem si užívali slunce  v Chorvatsku s kamarády kousek od Rogoznice, Portík zase u Ivanky ve Smrčné. Moc děkuji Ivance za perfektní servis pro Portíka !!!

23. 6. 2012 sobota Návštěva v Jevišovicích - Elinka a Portík

V sobotu jsme se rozjeli do Jevišovic za kamarády domluvit dovolenou v Chorvatsku. Přibalili jsme do auta i Portíka, aby se po dlouhé době viděl se svojí psí kamarádkou Elinkou.

22. 6. 2012 pátek Barvářské zkoušky a posvěcení lesního zastavení v Jihlavských listech

Další fotky z této akce od Petra Klukana najdete na ZDE.

16. 6. 2012 sobota Barvářské zkoušky OMS Jihlava MS Zbilidy

V sobotu ráno jsem naložila Portíka a odjela do lesa mezi Maršovem a Zbilidami, kde se konaly tradiční barvářské zkoušky. Pojala jsem je opět cvičně, aby Portík zažil - tedy spíše já, zkouškový adrenalin. Po vyslechnutí řečí jako "Důchodci na startu" a něco o "Stoletém psu", přes které jsme se bez mrknutí oka přenesli, vylosovala jsem Portíkovi č. 11 a šli jsme na to. Po malém zaváhání na barvě (za 3), Portík šel v samých čtyřkách a výsledné 5. místo nám bylo velkou odměnou . Já jsem si na zkoušky pořídila nový klobouk, aby jsem to Portíkovi esteticky nekazila - snad nám to oběma slušelo.

Portík a já po zkouškách

Víkend 9. - 10. 6. 2011 Počasí, že psa nevyhnal

Na tento víkend jsem se přestěhovala s Portíkem na jih Čech, kde měli LOSEŘI objednanou kouzelnou chalupu. Ostatní (Klasici, Šaškovi, Horkých, Radka s Kryštůfkem a Dan) si užívali nic nedělání celý týden, já jsem bohužel musela do pracovního procesu. Portík a ostatních 10 pejsků mělo radost, že se zase vidí, naše blondýna, ač téměř nejstarší mezi pejsky si nejvíc rozuměla s nejmladšími - Daysinkou a hlavně se Sofinkou . Díky počasí, které se bohužel vůbec nepovedlo, jsem objevila stolní hru Česko a díky ní jsem zjistila své óooooooobr nedostatky hlavně v dějepise - panovníci mi daly ale zabrat.

Měla jsem velkou radost, že jsem se zase po čase se všemi viděla a už se těším, kdy se zase všichni sejdeme . Díky Loseři !!!

Nabídka štěňátek

Naše kamarádka Alice Valentová z Komárova nabízí k odběru štěňátka flat coated retrievera. Všechny informace o tomto perspektivním vrhu B (zahraniční krytí v Belgii) najdete na: www.flat-komarov.xf.cz

Takže, kdo by měl zájem o tato štěňátka, neváhejte - 25. 5. 2012 se narodilo  5 kluků a 5 holčiček, k odběru budou štěňátka v polovině prázdnin.

2. 6. 2012 sobota Krajská výstava Zlín

Přihlásila jsem Portíka na jeho první krajskou výstavu hlavně proto, že se tu měla předvést poprvé jeho dceruška Amálka . Bohužel, jak to tak bývá, člověk míní a příroda mění. Amálčino hárání jí výstavní premiéru překazilo . Když poté bylo zveřejněno jméno pana rozhodšího, moje obavy zvrostly. Pan rozhodčí Kašpar, který nedá nikomu nic zadarmo, což mi také nakonec i řekl. Během posuzovaní jsem byla menší a menší, protože ocenění VD1 nebylo u jiných plemen vyjímečné. Proto i když "jen" krajská výstava, mohu s nadšením napsat:

Porthos the Best Baron ve třídě pracovní - V1, VT, KV + 3. místo ve skupině FCI 8 v závěrečných soutěžích 


Musím poděkovat Markétce z Kroměříže za celodenní podporu a společnost, Hance a Moničce, že se na nás přišly podívat a fandit nám a v neposlední řadě i svému bratru Markovi, který i přes zubní bolestivý handikep, mi dělal dvorního řidiče a zařídil opravu mého porouchaného vozu !

12. - 13. 5. 2012 KV Retrieverů KCHLS Humpolec

V sobotu všichni čekali, jak dopadne počasí. Nezklamalo ! Po krásném slunečném pátku, hnusná studená a deštivá sobota. Pršelo a ochladilo se tak, že to témeř nikdo nečekal.

Pejsky posuzoval pan Jim Richardson (UK). Než přišla na řadu třída pracovní, byli všechni pěkně zmrzlí. Pracovka byla velmi dobře obsazená, tak jsem čekala, jak to vše dopadne. Portík se proběhal k úžasnému 4. místu a ještě úžasnějšímu posudku. Něco z něj : Lovely happy temperament, lovely condition. He has a smile on his face ! Co víc bych si mohla přát!

Portík sobota - tř. pracovní V4

Po třídě pracovní jsem odjela domů, kde jsem čekala na Haničku s Áreskem, kteří se proběhli ve třídě šampionů a získali s krásným posudkem V. Proběhl pohodový večer s vínečkem a ráno jsme vyrazili všichni opět směr Humpolec.

Počasí se o maličko umoudřilo, bylo ale jen něco málo nad nulou a přibyl velký vítr. Zimní boty a bundy se i v květnu hodily. Dnes posuzovala paní Audrey Richardson (UK), o které jsme věděli, že je přísnější než její manžel. Proto výborná opět s pěkným posudkem je pro Portíka (opět třída pracovní) velkým úspěchem ! Hanka s Áreskem se proběhli tentokrát s námi v pracovce a získali krásné 3. místo - moc gratulujeme!!

Áresek a Portík se svým úsměvem

Portík v neděli - tř. pracovní V

Náročný víkend, co se hlavně počasí týká, skončil, ale pro nás velmi úspěšně!

Posíláme velké gratulace všem známým, kteří se umístili na předním místech v poháru Anka - Alici a Airin od Stříbrných rud, Hance s Áreskem Flores Vitae, Janičce s Kerinkou a Monice s Chunnýskem, který vyhrál vše, co se dalo!!!

7. 5. 2012 pondělí Cvičení je taky potřeba

Jak je nám všem známo, opakování je matka moudrosti, jela jsem s Portíkem za Ivankou, aby si kluci zase něco zopakovali. Oboum to šlo na 1*, měla jsem z nic velkou radost .

1. máj 2012 úterý

Byl pozdní večer, 1. máj .....Ranní vycházka mezi rozkvetlými pampeliškami a odpolední výlet do Bohuslavic a Jaroměřic nad Rokytnou - moc hezký den.

28. 4. 2012 sobota Jarní svod psů Bohuslavice

V tento krásný slunečný den jihlavský OMS pořádal jarní svod psů. Poprvé se uskutečnil v krásném areálu Hospodářský dvůr v Bohuslavicích u Telče www.hospodarskydvur.cz . K posouzení se sešlo témeř 60 pejsků. Perličkou na závěr k posouzení byl Cyril z Bohuslavic, který měl v kohoutku přesně 1 metr.

Cyril z Bohuslavic při posouzení

Skus vpořádku - nůžkový

Dopoledne uteklo jako voda a mohu napsat, že na tak příjemném jarním svodu psů jsem ještě nebyla!

14. 4. 2012 sobota NVP Ostrava

Abych nemusela tak brzy v sobotu stávat, jela jsem už v pátek do Kroměříže, protože odtud je to do Ostravy už jen kousíček. Všichni byli v očekávání, jestli bude nebo nebude pršet. Naštěstí nepršelo, ale foukalo a museli jsme čekat než na zlaťáčky příjde řada, protože v kruhu před námi byli ještě černoušci - flati. Posuzoval pan rozhodčí Janega, jehož posuzování jsem ještě neznala. Myslím, že flaty posuzoval důkladněji než zlaťáčky, ale je to možná jen můj pocit.

V naší třídě pracovní jsem s Portíkem bojovala o prvenství s krásným pejskem Berthylem z Liblických rákosin, který nakonec 1. místo získal. Myslím ale, že to bylo zasloužené a Portíkovi 2. místo a titul res. CAC také sluší.  Byl to studený, ale příjemný den!

Pan rozhodčí Janega při posuzování

Portík třída pracovní V2, res. CAC

12. 4. 2012 čtvrtek Den na cestách

Už přesně nevím, který den to bylo, ale měla jsem ve schránce dopis od kamarádů Dana a Radky, ve kterém jsem měla dva volné lístky na výstavu FOR PETS v Praze. Rozhodla jsem se, že naložím Ivanku a pojedeme do velkoměsta. Na poslední chvíli jsem ještě přibalila Portíka, protože do Prahy měly přijet i Ája s Ali, které vzaly s sebou i blondýnky Terezku a Stellinku. Portík měl velkou radost , Stellinka bohužel menší . Tímto se Stellince za Portíka omlouvám.

Měla jsem radost, že se vidím zase s ostatními, bohužel Radka s Danem se nám nemohli z pochopitelných důvodů věnovat, tak jak by chtěli, protože se museli věnovat svému stánku  www.rupert.cz

Prošly jsme si s Ivankou celý pavilon, nakoupily vše potřebné i nepotřebné, daly si s ostaními výbornou kávu a pomalu se loučily. V tu chvíli se u stánku Ruperťáků objevila paní herečka Květa Fialová, která projevila přání se s našimi miláčky vyfotit.

Musely jsme však s Ivankou hned vyrazit (bylo už po 14 hodině), abych stihla úpravu Portíka u Jitušky Šabatové www.eristargolden.cz , se kterou jsem měla domluvenou návštěvu na 17.30 - bydlí kousíček od Slavkova. Jituška je dvorní kadeřnice Portíka a tímto jí děkuji za další zkrášlovací úpravu před sobotní národní výstavou v Ostravě. Vše se stihlo a přesně v půl osmé jsme byli s Portíkem doma.

Všem kamarádům dík za pěkný den !

9. 4. 2012 Velikonoční pondělí = Portík má 6.narozeniny

Letos vyšly Portíkovy narozeniny přesně na Velikonoce, před 6. lety se narodilo naše blonďaté zlato Portík! Portíku, přejeme Ti všichni hlavně hodně zdraví, štestí a dlouhá psí léta!

Portík už v sobotu dostal malý dáreček na hraní, ale bohužel mu nevydržel ani 2 hodiny.

2x foto ze sobotního krásného dopoledne v Kroměříži

24. 3. 2012 sobota Hájenka - ne všude je jaro

V sobotu bylo v Jihlavě krásně, sluníčko , teplíčko, přijel starší synek, který si přál podívat se po delší době na hájovnu. Ještě jsem se vracela na poslední chvíli pro zimní bundu a rukavice a dobře jsem udělala!

18. 3. 2012  Štěňátka mají 1.rok - vrh "A" z Rotru

Jak ten čas letí! Portíkovo štěňátka už mají 1. rok. Milé děti - Amisku, Athosku, Amelie, Andee, Annie, Atheno, Aireenko a Atynko, přejeme Vám s Portíkem hodně zdraví a mnoho spokojených dní s Vašimi páníčky  !

12. 3. 2012 pondělí Naše blondýna na návštěvě ve škole

Na pondělí jsem s paní učitelkou naplánovala návštěvu u 1.A. Po ranní procházce jsem Portíka musela nejprve odbahnit, aby bylo poznat, že do školy přišel zlatý retriever. Evaulace akce: děti hodné, pes hodný - akce se zdařila!!!

 

 

Kačenka a Lilli s Portíkem

10. 3. 2012 sobota výlet k poutnímu hotelu Křemešník

V sobotu jsem nemusela vařit, to si vzal na starost páníček. Jeli jsme se podívat na Křemešník, kde jsme se nejprve prošli -pár vytrvalců ještě lyžovalo na vedlejší sjezdovce -  a potom si zašli na dobrý oběd.

Happy Birthday podruhé 7. 3. 2012 oslavil vrh "T" své 5. narozeniny!!!

Našim polobráškům a polosestřičkám posíláme blahopřání - Terezce, Tell Me - Stellince a Tornádovi alias Mr. Teddymu - přejeme s Portíkem hodně spokojených dnů s jejich páníčky!!!

Happy Birthday 5. 3. 2012 tatínek Portíka má 13. narozeniny!!!

Posílám velkou gratulaci do Berlína, kde v pondělí 5. 3. 2012 oslavil Charlík své už 13. narozeniny. Panička Helgard mi poslala fotografii, tak se chci o ni podělit. Přeji s Portíkem hlavně hodně zdraví !!!

Goldsand´s Charlie Drum - Charlík oslavil 13. narozeniny

 

Co nevidět, bude Portík na autě - díky panu Novákovi z firmy Desing Dog

Už na začátku příštího týdne očekávám malý balíček, kde bude...

Jarní prázdniny opět na Lipně

Po roce jsme opět vyrazili ve stejném složení na hory na Lipno. Cestou jsme se stejně jako loni zastavili ve Vyšším Brodě na dobrou mňamku u Candrů mohu jen doporučit a hlavně pejsci jsou tam jako doma. Celý týden jsme si užívali v krásné chatičce číslo 9, kterou jsme měli jen pro sebe v areálu u hotelu Na jezeře. My i Portík jsme si celý týden užívali a bohužel týden utekl jako voda a už jsme zpátky v Jihlavě.

Naše chatička číslo 9

Portíkova každodenní procházka do Horní Plané a zpátky

22. 2. 2012 procházka na sněhu

Pár fotek z procházky, kdy je ještě trochu sněhu. Blíží se jarní prázdniny, tak doufám, že z něj ještě něco zbyde.

 

Jihlava před západem slunce

Víkend 11. - 12. 2. 2012

V Jihlavě bylo veselo, protože se na nás přijeli podívat Radka s Danem a samozřejmě Oliver, Rupík a pan Teddy. Asi největší radost měl Portík, který se návštěvu užíval. Vsobotu i v neděli jsme byli všichni na procházce  u Smrčné, kam chodím cvičit a na procházky s Ivankou a Paddynkem. Bylo neskutečné krásné počasí, sluníčko se po oba dny snažilo, i když hodně mrzlo. Moc děkuji Danovi , že fotil a fotil, protože fotky od něj jsou něco jiného, než co nafotím já. Doufám, že si to ještě někdy zopakujeme!!!

Portík, Rupík, Oliver a Teddy

2x foto Dan Materna

Víkend 4. - 5. 2. 2012

O víkendu se v Brně konala MVP, kterou jsme ale vynechali. O to víc jsme mysleli na kamarády, kteří tam byli a bojovali o co nejlepší umístění. Do Brna vyjela i Zuzka, která poprvé vystavovala Portíkovu malou Atynku, která si v neděli z výstavy odvezla V. Hanka si v Brně doběhala s Áreskem Šampiona krásy ČR a pozdrav a blahopřání posílám i Martině s Ondrou, kteří vystavovali malou Sofinku. VN 4 a VN 2 je super umístění !

Víkend 28. - 29. 1. 2012

O tomto víkendu se v restauraci u Lyžaře konaly další zkoušky z myslivosti. V sobotu jsem se tam zajela podívat a mohu napsat, že jsem zase nasála atmosféru a měla jsem za všechny nervíky, jak jim to dopadne.

Ještě před ukončením sobotního klání jsem však odjela na hájenku pod Javořicí za manželem a Portíkem, protože bylo venku krásně. Hned jsem s Portíkem vyrazila na procházku, aby si to ještě v tom sněhu užil.

7. 1. 2012 sobota NVP Olomouc alias Brn

V sobotu ráno jsem se vydala s Portíkem na olomouckou národku do Brna. Vůbec mi nevadilo, že v Olomouci předělávají výstaviště, protože Brno je logicky z Jihlavy blíž. Celkem jsem se těšila, protože tam pejsky měla posuzovat paní Smržová, od které už Portík má res. CACe. Tak jsem byla zvědavá, jak to dopadne, protože v naší pracovní třídě byl s Portíkem ještě jeden pejsek. Prostě 50 na 50, protože pejsci byli každý jiný. Portík stál překrásně, užíval si to. Čekala jsem pouze problém s vylínanou srstí, protože Portík ze sebe shodil co mohl. V posudku má napsané: "srst standardní" a výsledná VD2. Nevadí, Portík byl moc šikovný a zasloužil si pochvalu a dobroty od "Ruperta".

Portík při posuzování - foto Janička Baslová

Portík a výsledná VD2 - foto Janička Baslová

Janče Baslové a Sylvě Sležkové díky za zaslané fotky.

Tak Nový rok 2012 už je tady  !

Nový rok jsem s Portíkem strávila mezi svými Losery. Tentokrát jsme měli azyl u Šašků ve Starém Plzeňci, kam jsem dorazila kolem druhé hodiny odpolední. Ostatní - Míra, Ali, Klárka Šaškovi, Klasici, Radka, Dan a samozřejmě všichni chlupáčci - už byli na procházce u řeky. Portík měl neskutečnou radost hlavně ze všech chlupatých kolegyň, které neustále pokoušel a otravoval. Je to prostě starý nestyda.

Po vyvětrání pejsků i nás jsme pomalými kroky vstoupili do Nového roku za stálé konzumace dobrého jídla a pití. Kamarádi DÍKY za příjemné prožití posledních chvil roku minulého a prvních chvil roku 2012.

 

Archiv novinek

2011    2010