Procházka na konec roku 2013

30. 12. 2013 pondělí Výsledky rentgenů Harrouška

Výbornou zprávu jsem dostala ještě na konce tohoto roku. Harroušek má DKK B/B (1/1) a DLK 0/0. Rentgenovala MVDr. Martina Jirásková a stejně jako Portíka, hodnotil MVDr. Decker.

24. 12. 2013 Štědrý den

23. 12. 2013 Vánoční svátky

Příjemné prožití vánočních svátků, mnoho překvapení a hezkých setkání. V novém roce vše dobré, hodně štěstí, zdraví a úspěchů přejeme kamarádům a známým.

14. 12. 2013 sobota Harroušek má 1. narozeniny

Dnes slaví naše malá neřízená střela 1. narozeniny . Haroušku přejeme Ti hlavně hodně zdravíčka!

 

Harroušek má 1. narozeniny

Smutné zprávy

Během necelého týdne na konci října k nám dolétly nečekaně smutné zprávy, které mi vehnaly slzy do očí.

V pátek 25.10. velmi náhle opustila své nejmilejší Odyssea the Best Baron "U" - Sissinka  (Chs Brilliant Soul) a v pondělí 28. 10. odešel za duhový most Portíkův tatínek Goldsandś Charlie Drum - Charlie.

 

Sissinko a Charlie, zůstanete v našich srdcích....  R.I.P.

14. 10. 2013 pondělí - Harroušek má 10 měsíců

13. 10. 2013 neděle Monínec - křest knihy D. Materny a V. Souralové: Já, zlatý retrívr (příběhy psa Tedíka a jeho kamarádů)

V neděli jsem ráno naložila Portíka s Harrouškem a vyrazila směrem okres Tábor, do skiareálu Monínec, kde se měl uskutečnit křest knihy "Já, zlatý retrívr", kterou nafotil kamarád Dan Materna. Přesně ve 12.00h začala celá akce, an kterou nakonec dorazilo mnoho páníčků se svými pejsky. Pro čtyřnohé kamarády byly připravené jednoduché soutěže, po kterých byl naplánován křest samotné krásné knížky a autogramiáda autorů a kmotrů, kterými se stali majitelé zlatých retrieverů zpěvák Ondřej Hejma a modelka Zuzana Rosáková. Následovalo focení pejsků s páníčky a poté, kdo se na to cítil, výjezd pejsků lanovkou nahoru, kde proběhlo další focení pejsků.

Měla jsem velkou radost, že se na Monínec přijel podívat se svojí paničkou Jitkou i Portíkův synek Amisek a Portíkův brácha Primus.

Portík a Amisek

Po uplakané sobotě se počasí překonalo a tak dopadlo psí odpoledne na výbornou  ! Myslím, že pejskům i jejich páníčkům se akce líbila, alespoň já jsem si celé odpoledne užila .

5. 10. 2013 sobota MVP České Budějovice

Myslela jsem, že tato sobotní výstava bude rychle za námi, ale kdo nečtě novinky na internetu, je pak velmi překvapen. Před zlaťáčky nám bylo "vsunuto" asi dalších 50 pejsků a tak jsme bohužel museli všichni goldenáři čekat, až na nás přijde řada. Harroušek se tu měl poprvé představit ve třídě mladých. Paní rozhodčí Ahrens nám udělala velkou radost, protože Harry od ní dostal moc hezký posudek a k němu V1, CAJC a následně i BOJ!

Harry  třída mladých V1, CAJC, BOJ - foto J. Baslová

14. 9. 2013 sobota PZ Rohozná  OMS Jihlava

Další Harouškova socializační sobota. Portík zůstal doma a myslím, že mu to vůbec nevadilo. Jela jsem se podívat s Harrym na podzimní zkoušky do Rohozné. Ráno bylo sice plačtivo, ale nakonec se počasí umoudřilo a i zimní bundy jsme mohli odložit. Harry si vyzkoušel čekat, neběhat i když hodně chtěl, hledat houby, ale to mu vůbec nešlo. Největší radost měl, když si mohl po zkouškách zaplavat v rybníku a vyběhat se po poli. Nakonec i ty houby jsem domů dovezla, díky Lucko!

Unavený Harry a houbičky

7. 9. 2013 sobota NVP Brno

Po 14 dnech se Harry představil naposledy na výstavě ve třídě dorostu. Pan rozhodčí Tibor Havelka posuzoval rychle, přísně a u psů šetřil tituly. Proto jsem velmi ráda za hezký posudek a VN1. Děkuji za společnost Kačce bakošové, Haničce Jánské, která se za námi přišla podívat - poprvé bez vystavování a paní Evičce Šípové, která nás vyfotila ve výstavním kruhu. Díky  .

Harroušek tř. dorost - VN1 (foto E. Šípová)

24. 8. 2013 sobota NVP Mladá Boleslav

Na výstavu jsem jela pouze s Harrym, aby si zvykal na to, že s ním nebude vždy starší brácha. Harry se opět představil ve třídě dorostu a tak jsme šli do kruhu rychle. Panu rozhodčímu Pasákovi se ale dnes nelíbil a tak si Harry odnesl pouze N2. Větší radost jsem měla z Portíkova synka Amiska, který si se svojí paničkou Jitkou vyběhal V4. Moc gratuluji !

Harry s úsměvem na rtu

Amis z Rotru - třída otevřená V4

Amisek a Harry

Srpen 2013

Na přelomu července a srpna jsem si udělala výlet do Kroměříže k mamince a do Zlína, podívat se na Portíkovu dceru Amálku. Bohužel v té době hárala a tak nemám společné fotky Portíka, Amálky a Harrouška.

Amálka, Hanka a Monička ve Zlíně

Portík a Harry v Kroměříži 

V polovině srpna jsem vyrazila směr západ - přesně Hrádek, Rokycany, kdy jsem se byla nejprve podívat na nácvik na PP neboli Podbrdský pohár a po 14. dnech přímo na nedělní vodní práce v rámci PP. Musím moc poděkovat Ali a Mírovi Šaškovým, kteří to riskli a nechali mě přespat s mými dvěma blondýnami .

U špalíku č. 6 pouze cvičně já, Harry a Portík na PP - foto J. Baslová

20. 7. 2013 sobota MVP Ml. Boleslav

V sobotu jsem vyrazila do Mladé Boleslavi na mezinárodní výstavu. Harroušek se představil poprvé ve třídě dorostu, kde si vyběhal pěkný posudek a VN1 od maďarského rozhodčího György Tesicse. Portík jel pouze na výlet, ale celou dobu čekal, že se také půjde proběhnou do kruhu. Vše si vynahradil sám, když mi nečekaně utekl  do soutěžního kruhu při junior handlingu! Tak si užil svoji minutku slávy přede všemi rozhodčími i když jsem o to nestála  !

Začátek prázdnin

Chvilku jsem tu nebyla, mezitím hlavně Harry pěkně vyspívá, musím o něm napsat, že je "skvělý obuvník, zahradník a elektrikář". Vůbec se nebojí vody, kde je jen malá louže, tak se jí nevyhne . Už mu bylo 7 měsíců a s Portíkem jsou opravdu parťáci!

8. 6. 2013 sobota Konečně sluníčko

Odpoledne jsem chlapce vyvezla k Černému rybníku u Smrčné a Harrouš pod vedením Portíka začal opravdu plavat. Po vykoupání mi chvilinku zapózovali.

1. 6. 2013 sobota Klubová výstava retrieverů Konopiště RK CZ

Tentokrát už jsem Portíka nevystavovala, zaběhat si na Konopiště jel pouze Harry. Haroušek si ve třídě štěňátek vyběhal v začínajícím děšti , který po celou dobu výstavy už nepřestal, VN2.

Gratulace letí mamince Růžence - Flying Heart FG, která si vyběhala s paničkou Radkou V1 - vítěz tř. čestné a poté v dešti převzala ocenění za nejlepší fenu GR za rok 2012 RK CZ a retrievera roku - za absolutního vítěze RK CZ 2012!

14. 5. 2013 úterý Harry má 5. měsíční mini narozeniny

1. máj 2013

Po letošní dlouhé zimě jsem nečekala, že kluky letos nafotím pod rozkvetlým stromem a v pampeliškách, ale povedlo se.

27. - 28. 4. 2013 Klubová a speciální výstava KCHLS Humpolec

V sobotu a v neděli se oba kluci představili v Humpolci na klubové a speciální výstavě KCHLS. Všichni jsme napjatě čekali, jak dopadne po minulém roce počasí. Ale jak dopadly výstavy? Během obou dnů posuzovali jako obvykle zahraniční rozhodčí, letos velmi přísní a tak si myslím, že mohu být velmi spokojená. Nejprve Harry. V sobotu si odbyl svoji výstavní premiéru a vyběhal si krásný posudek a krásné 3. místo v třídě štěňátek. V neděli dostal ještě hezčí posudek a úžasné 1. místo .

Musím ještě pogratulovat mamince Harrouška Růžence (Flying Heart Famous Gold), která byla v sobotu vyhlášená jako Nejlepší výstavní fena roku 2012  v rámci ANKA CUPu. V neděli jsem s Harrouškem přispěla se všemi k získání BIS chovatelská skupina pro CHS Famous Gold - Radko moc gratulujeme !

Portík si po oba dny odvezl krásné posudky a ocenění VD ve třídě pracovní.

Děkuji za společnost po celý víkend Hance s Guccim a Áreskem.

Harry v sobotu

Harry neděle

Portík sobota

Portík neděle

Co nás teď moc baví

Harryho velká zábava je momentálně kromě hraní s Portíkem také koukání z okna. Říkám tomu "stará Blažková pozoruje".

14. 4. 2013 neděle - Harry má 4. měsíční narozeniny

Harouškovi jsem k jeho malým narozeninám koupila socializační kurs v psí školce, protože ho pořebuje jako sůl. Hned v neděli jsem s ním vyrazila vyrazila do Polné na první lekci. Byl vidět velký rozdíl v jeho chování, protože na Portíka je zvyklý a doma to zná. Držel se nejprve zpátky, ale se všemi pejsky se seznámil a když se mu něco nelíbilo, tak šel pryč. První lekci Harry zvládl na jedničku, měla jsem z něj radost.

11. 4. 2013 čtvrtek - Harry jede do Prahy

Radka s Danem od čtvrtka do neděle vystavovali se svým stánkem na For Pets 2013 a protože na nás opět mysleli s volnou vstupenkou, vydali jsme se za nimi podívat. Vše si také můžeme koupit od nich také na www.rupert.cz . Brala jsem to hlavně jako socializační jízdu pro Harryho, protože jel sám v autě bez Portíka a byla jsem na něj zvědavá, jak bude reagovat na mnoho lidí ale i psů. Cestu autem zvládl až na menší ublinknutí a na výstavišti naprosto v pohodě.

9. 4. 2013 úterý - Portík má už 7. narozeniny

Naše zlato chlupaté Portík slaví své 7. narozeniny. Přejeme Ti hlavně hodně zdravíčka a Tvůj neustálý úsměv ve tváři!

1. 4. 2013 Velikonoční pondělí v Jihlavě

Naši malí chlupatí koledníci 

VESELÉ  VELIKONOCE

Všem kamarádům přejeme veselé prožití velikonočních svátků a doufám, že už konečně budeme moci brzy říct, že jsou to svátky jara plné sluníčka a hlavně teplíčka!

21. 3. 2013 čtvrtek Kamarádi vrh "U" Best Baron slaví své 6. narozeniny

Naši kamarádi Oliver (United the Best Baron "U") a Uránek (Uran the Best Baron "U") slaví na 1. jarní den své 6. narozeniny . Přejeme jim hlavně hodně zdraví  a mnoho krásných a šťastných psích dnů!

18. 3. 2013 pondělí - Štěňátka Rous a Portíka slaví 2. narozeniny

Jak ten čas letí! Portíkovo štěňátka už mají 2 roky -vrh A www.zrotru  Milé děti - Amisku, Athosku, Amelie, Andee, Annie, Atheno, Aireenko a Atynko, přejeme Vám s Portíkem a Harrym hodně zdraví a mnoho spokojených dní s Vašimi páníčky!

14. 3. 2013 čtvrtek - Harry má 3 měsíce

Tak Harry má malinkaté čtvrt narozeniny. Má 11 kg, pilně nacvičuje "běhání" na vodítku, zatím to ale připomíná spíš skákání jako koza, která má radost a postoj. Ještě že existuje pribiňáček a paštičky. Jsem opravdu zvědavá, co předvedeme v Humpolci . Kluci jsou naočkovaní, odčervení, takže nás čekají společné vycházky a návštěvy do světa.

10. 3. 2013 neděle - Harry je u nás přesně 1 měsíc

Tak náš drahouš Harouš už je u nás měsíc. Co o něm už víme? Především je to vítací typ , dobře jí, nikoho a téměř ničeho se nebojí.

Chci podrbat na bříšku , abych brzy usnul.

14. narozeniny Charliho - taťky Portíka

Dostala jsem od Helgard fotky Charliho z jeho již 14. narozenin. Ještě jednou přejeme hlavně hodně zdravíčka !!!

Charlie už má 14. narozeniny

taťka Charlie + syn Jumbo - polobráška Portíka

Happy Birthday podruhé čtvrtek 7. 3. 2013 oslavil vrh "T" své 6. narozeniny!!!

Našim polobráškům a polosestřičkám posíláme velké podrbání - Terezce, Tell Me - Stellince a Tornádovi alias Mr. Teddymu - přejeme s Portíkem hodně spokojených dnů s jejich páníčky!!!

Happy Birthday úterý 5. 3. 2013 tatínek Portíka má 14. narozeniny!!!

Posílám velkou gratulaci do Berlína, kde v úterý 5. 3. 2013 oslavil Charlík své už neskutečné 14. narozeniny. Přeji s Portíkem hlavně hodnězdraví !!!

2. 3. 2013 sobota Hurá sluníčko !

Konečně na nás vykouklo sluníčko, kterého si užívali všichni, včetně pejsků. Harry otesánek už má 8,2 kg.

23. 2. 2013 sobota Milá návštěva

Hádejte, kdo se na nás přijel podívat?

Kdo hádal Radka, Dan a kluci chlupatí - Teddy, Olí a Rupíno, tak ten hádal správně.

Teddy, Oliver, Harry, Portík a Rupíno (zleva)

Moc děkuji Danovi, že nás zvěčnil. Fotek bylo hodně, ale největším problémem bylo to, abych vybrala fotky, kde to svým zjevem pejskům nekazím.

20. 2. 2013 středa Velká nadílka sněhu v Jihlavě

Od úterní noci začalo sněžit a sněžilo téměř celou středu. Největší radost ze sněhu mají samozřejmě kluci. Řádí ve sněhu, jen se od nich práší.

18. 2. 2013 pondělí Návštěva u pana doktora

V podvečer byl Harry poprvé u pana doktora v Jihlavě. Byl prohlédnut - vše vpořádku , zvážen (6,3 kg), dostal další včeličku do kožichu a na cestu domů dostal Harrýsek malý dáreček .

17. 2. 2013 neděle Harrýsek je už týden doma

Tak už je to týden, co máme doma naši malou zlatou vrtulku. Pomalu se sžívá s Portíkem, který už doufám pochopil, že tu Harry není na návštěvě. Malý Harry ale nedá Portíkovi vůbec pokoj, buď je zakouslý v jeho uchu, ocásku a tak, když už ho má dost, raději odejde pryč. Malý lotrando krásně žere, při včerejším vážení měl 6,1 kg.

Konečně spí !!! Chlapeček konečně spí

Portík a Harry

10. 2. 2013 neděle Vítej doma HARRY !!!

V neděli dopoledne jsme s naším Jakubem jeli do Týnce nad Labem do chovatelské stanice www.famousgold.cz paní Radky Štencelové, kde jsem si s její pomocí vybrala náš nový chlupatý přírůstek - Heart of Prince Famous Gold, tedy princ Harry. Je to oproti Portíkovi malá, žravá, neřízená střela !

Tak vítej doma, přeji Ti, abys sis svůj život u nás užíval a doufám, že se z vás s Portíkem stane sehraná dvojka .

Poslední fotka Harryho v Týnci

Amálka mezi dětmi

Portíkova dcerka Amálka se věnuje pod vedením své paničky Hanky canisterapii. Po složení canisterapeutických zkoušek dochází za dětmi na základní, ale i mateřské školy ve Zlíně. Holky, mám z Vás velkou radost!!!

Amálka s Hankou v mateřské školce

Děti malovaly Portíka

Jako odměnu za návštěvu Portíka jsem dostala od prvňáčků plno obrázků, které jsem si dala na nástěnku .

Portíci

Školní návštěvy Portíka

Během ledna a začátku února (15., 22., 29. ledna. a 5. února) navštívil Portík postupně ve škole naši přípravnou třídu a všechny zbylé 1. třídy. Portík si to užíval a děti doufám také.

Náš Portík a malý Kuba Port z 1.A

Archiv novinek

2012    2011    2010