Čtvrtek 24. 12. 2010 Veselé Vánoce

Všem našim kamarádům a přátelům.

V klidu si užijte vánoční chvíle, po Novém roce zas v plné síle vykročte nanovo a v dobrém zdraví po celý rok přejeme Vám, abyste se smáli.

Úterý 16. 11. 2010 Portík zase ve škole

S paní učitelkou jsem se domluvila, že dětem neřekne, že s Portíkem přijdeme. Tentokrát šel Portík za dětmi z 1.B. Byl moc hodný a připadalo mi, že si to mezi dětmi moc užíval.

Fotky z výletu a ze školy budou později, protože počítač, ze kterého vkládám fotky na stránky se zase rozhodl stávkovat.

Sobota 13. 11. 2010 Výlet na Křemešník za svatomartinskou husou

Úžasné počasí, na listopad i na Vysočině nevídané, nás vylákalo ven. Domluvili jsme se, že pojedeme na procházku s Portíkem na Křemešník (od Jihlavy asi 25 km - směr Pelhřimov), kterou zakončíme obědem v hotelu Křemešník, kde měli Svatomartinské posvícení - husí hody.

Portík se pěkně proběhl a protože je hodný pes, pustili i jeho do restaurace. Bohužel už byly všechny husy snědené . Vybrali jsme si ale výbornou kačenku s bramborovým knedlíkem, nádivkou a s bílým i červeným zelím.

Cestou zpět jsme se ještě prošli v lese u Nového Hojkova, kde jsme našli vrchol Čeřínku. Bylo to super odpoledne.

Neděle 31. 10. 2010 podzimní zkoušky Nezdřev RK

V sobotu odpoledne jsem odjela směr Starý Plzenec, kde jsem měla přes noc dočasný azyl u Ali s Mírou - moc Vám děkuji! Po sedmé večer dorazila i Martinka, Ondra a paní Sissi. Ráno jsme vyrazili do Plzně k Olympii, kde jsme měli sraz s dalšími Losery - Ráďou, Monikou, Danem a Michalem, který nás jel také na zkoušky podpořit.

Na zkoušky, které byly v MS Nezdřev, se sešlo 16 pejsků. Bylo veselo, jídlo bylo úžasné a počasí se nakonec taky umoudřilo. Podařilo se mi vylosovat číslo 14 do třetí skupinky, kde jsme se sešly samé vůdkyně a samí goldeni. Měla jsem radost, že jsem byla s Ali (se Stellinkou) a s Monikou (s Chunnýskem). Ráďa s Danem byli ve druhé skupince, která odjela na jiné místo.

A jak to dopadlo? Nejlépe dopadl Dan s Teddíkem, kterým utekl rozstřel jen o malinký kousíček. Musím poděkovat i Portíkovi, který ukončil tento zkouškový rok podzimními zkouškami v 1. ceně. Ali s Stellinkou skončily ve 2. ceně, jen proto, že ve chvíli, kdy měla donést bažantíka, byly myšičky důležitější.

Další info a foto zde.

Foto od p. Luboše Červeného a od p. Uriánkové.

Čtvrtek 28. 10. 2010 Rupík je šikulka

Dnes se v Ejpovicích konaly OVVR, kterých se zúčastnil Portíkův kamarád Rupík (X treme the Best Baron). Panička Ráďa vůbec nic nepodcenila a Všem nám opět ukázala, jak se to má s pejsky dělat. Rupík zkoušky vyhrál s plným počtem bodů (232) a aport měl samozřejmě se zvěří.

Radi a Rupíku moc Vám s Portíkem gratulujeme  a máme radost z toho, že Rupíno jde v úspěšných šlépějích svého "U"žasného tatínka Olivera (United the Best Baron).

Fotogalerie a další informace zde.

Sobota a neděle 23. - 24. 10. 2010 VZPR Rokycany

Těchto zkoušek se zúčastnilo 12 pejsků, dokončili je však pouze 4 pejsci. Mám velkou radost, že mezi těmi, kteří dokončili byli naši kamarádi Orin z Voldušského vrchu (LR) s Jiřinkou (vítěz zkoušek, CACT, 360 bodů) a flatka Airin od Stříbrných rud (CACT) s Alicí, kteří se umístili na krásném 2. místě. Holky, moc Vám oběma gratuluji !!

Další informace zde.

Sobota 23. 10. 2010 Kamarádi nezahálí

Dnešní sobotní den naši chlupatí kamarádi Gucci (z Dražovského hájku) a Áresek (Flores Vitae) úspěšně složili canisterapeutickou zkoušku. Jani, moc Ti s Portíkem blahopřeji !

18. 10. 2010 Ivanka a Paddy v Bulharsku

Ivanka se tento rok vydala na poslední dalekou výstavu a to do Bulharska. To, co si nakonec přivezli, je naprosto úžasné.

Pátek 15.10.: CAC, CACIB, BOB

Sobota 16.10.: CAC, CACIB, BOB, BIG II

Neděle 17.10.: CAC, CACIB, BOB, BIG III

Tímto se Paddy stává Šampion Bulharska, Grandšampion a balkánský šampion. Moc Vám s Portíkem gratulujeme!!!

Sobota 16. 10. 2010 podzimní zkoušky OMS Jihlava

V sobotu jsem jela do Rohozné pomáhat (ale nepomáhala jsem)na podzimní zkoušky, které pořádal jihlavský OMS ve spolupráci s MS Rohozná. Ve skupině malých plemen se nakonec objevilo jedno místečko volné a tak jsem se na poslední chvíli domluvila, že s Portíkem nastoupím. Pojala jsem to jako nácvik, protože od Podbrdského derby jsem s Portíkem cvičila se zveří pouze jednou. Ve čtvrtek bylo u nás nádherné babí léto, které ovšem do soboty nevydrželo. Bohužel to rosničkám vyšlo - mlha, zima, déšť, prostě super počasí. Ve skupince jsme se setkali s našimi známými Lukášem a Ronym LR (Vlony z Kostelce u Jihlavy), které přijela podpořit Dáša s dětmi - Lucinkou a Davidem -byly s ohledem na počasí velmi statečné.

S Portíkem jsem byla spokojená, protože až na vlečku srstnatou (pro časový limit dostal pouze za 2), při které se krásně proběhal, prošel zkouškou dobře. Skončili jsme na 2. místě ve 2. ceně a Portík si domů odvezl 10kg granulí. Doufám, že mu budou chutnat.

Gratuluji i Ronečkovi s Lukášem, protože složil psí maturitu.

Naše skupinka  - zprava Lukáš a Rony, za nimi já s Portíkem

Ivanka má doma veselo

V chovné stanici labradorů  Z Trojánku se ze středy na čtvrtek narodilo 5 nádherných štěňátek - 3 holčičky (1 hnědá a 2 černé) a 2 hnědí kluci. Přeju jim hodně zdraví a do budoucna hodně štěstí a hodné páníčky.

Neděle 10. 10. 2010 Portík na golfu

Zatímco já jsem doma vyhlásila sanitární den, Portík jel na svoji první lekce golfu s páníčkem a Kubou do Nové Bystřice. Zatím ale moc nepochopil pravidla.

Sobota 9. 10. 2010 MVP  České Budějovice

Na sobotu jsem se těšila. Zase uvidím náš Loser tým, i když ne celý. Část jela reprezentovat do Zlína na MVZPR (Dan s Teddym, Monika s Chunnym, Alice s Airinkou).

Ráno jsem vyrazila s Ivankou a Paddym. Počasí bylo úžasné, stejně jako minulý rok. Na posuzování paní Smržové jsem byla zvědavá, protože jsme u ní byli poprvé. Nejprve nastoupila Radka s Rupíkem ve tř. mladých a vyběhali si V3.

Xtreme the Best Baron - Rupert a Radka - tř. mladých V3

Pak jsem ve třídě pracovní nastoupila já s Portíkem a mám velkou radost, protože Portík získal V2 res. CAC.

Porty tř. pracovní V2 res. CAC

Poslední z týmu nastoupila Ali se Stellinkou, také ve třídě pracovní. Stellince stále uniká poslední CAC, aby si doběhala Šampionku krásy ČR. Budu držet palce pro příště.

Stelinka a Ali tř. pracovní V

Musím také pogratulovat Janě Baslové, která byla na výstavě se svými holčičkami. Ve třídě mladých si skvěle vedla Kiera, která nejen vyhrála svoji třídu, ale následně získala titul Junior BOB. Ve třídě pracovní předvedla Caschiru Splendid Fellow a ta si vyběhala V4. 

Keira Knightley Artemis Gold a Jana tř. mladých V1 CAJC Junior BOB

Ve vedlejším kruhu nastoupila ve třídě Šampionů Ivanka s Paddym i té chybí jediný CAC k udělení šampiona krásy ČR. Bohužel to také nevyšlo, ale i V2 res. CAC se počítá.

Paddy a Ivanka tř. pracovní V2 res. CAC

A velká gratulace letí Monice a Chunnýskovi , který si může ode dneška ke svým šampionům krásy před jménem, psát i "U" za jménem, protože ve Zlíně uspěl na MVZPR. GRATULUJEME!!! Nesmím  zapomenout ani na Dana s Teddym a Alici s Airinkou, protože Ti mají za sebou už druhé všestranné zkoušky. Také Vám GRATULUJI !!!

Neděle 3. 10. 2010 zkoušky z norování OMS Jihlava - Záborná

Neděle měla být nejteplejším a nejslunečnějším dnem z celého týdne. Ne tak v Jihlavě. Vzpomínala jsem na své lyžařské prádlo, které jsem samozřejmě neměla na sobě, ale zůstalo doma i se zimní lyžařskou bundou (rukavice ale v batůžku byly). Teplota 7stupňů nad nulou a vítr udělal své. Ale ke zkouškám. Odjížděla jsem ráno směrem Polná s otázkou manžela: A psa s sebou nebereš? Odpověď: Do nory by se nevešel. Jela jsem pomáhat na zkoušky jako adept, protože jsem tyto zkoušky ještě neviděla. Nastoupilo 10 pejsků a kromě jednoho všichni pejsci zkouškou prošli. Vítězkou v bezkontaktním norování se stala Alma z Hybráleckého údolí a pan Lubomír Peterka z Hybrálce. Její výsledný čas byl 11sekund.

vítězka Alma z Hybráleckého údolí a pan L. Peterka

Sobota 18. 9. 2010 Klubová výstava RK Oslavany

Výstava po roce zase v Oslavanech a po roce Portík dostal zase VD. Byla jsem ráda, že to nebylo horší. V pracovní třídě bylo nahlášeno 11 pejsků, což byla velmi velká konkurence sama osobě. A když jsem si přečetla, kolik je tam šampionů, tak jsem ráda, že z toho bylo VD. Velkou gratulaci posílám Janičce Jánské, která předvedla ve třídě mladých Áreska V1 CAC a tím se stal čekatelem Českého šampiona krásy. Pak nastoupila ve třídě šampionů s Guccim a z kruhu odcházela s V3.  

Portík ve třídě pracovní

Víkend 4. - 5. 9. 2010 Plno změn

Tímto chci poslat moc pozdravů a přání malému miminku, které rozšířilo chlupatou rodinku v Ejpovicích u Klasiků. Malá čiperka se jmenuje Daisy Zlatá Kudrnka. Daisynko přeji Ti hlavně hodně zdravíčka, lumpáren si s Terezkou, Eiminkou a Terynkou užiješ určitě dost.

Další pozdravy a velké gratulace posílám Danče s Iriskou , Janičce s Caschirou  a Monče s Chunndou , které byly užasné na zkouškách od KCHLS - II. Západočeském a II. Jihomoravském Caldor derby. 

A poslední poděkování letí Katce a Martinovi, kteří mi byli velkou oporou na sobotních písemných střeleckých testech a následných praktických střelbách v Batelově. Moc Vám oběma děkuji.  LOSEŘI, Tomečková to udělala!

Sobota 28. 8. 2010 MVP Mladá Boleslav

Zatímco já jsem si moc neužívala druhý a poslední střelecká výcvik (20 ran na oranžové holuby - 1 náhodný zásah) před sobotním testem ze střelectví , část Loserů se vydala směrem Mladá Boleslav na MVP. Jak to v MB dopadlo si můžete přečíst v reportáži u "Klasiků".

Fotoreportáž profíků Martinky a Ondry ZDE.

Ještě jednou Podbrdské derby

Jsem ráda, že se o této akci psalo i v novinách - Rokycanském deníku - na fotce Radunka s Oliverkem a Ali se Stellinkou.

Výsledky ZDE.

Fotky od Ondry, Martinky a Dana ZDE.

Vítěz Podbrdského derby Canny a Monika  a my s ním

Středa 18. 8. 2010 Portík na vodě (poprvé i se mnou)

Manžel naznal, že já a Portík jsme poslední v celé naší republice, co ještě nikdy nebyli na vodě a tak pro nás naplánoval celodenní výlet. Celá naše rodina jsme vyrazili do Čerčan, kde byl zamluvený raft a na něm jsme jeli do asi 15km vzdáleného Týnce nad Sázavou. Portík ani já jsme žádné trauma po celou dobu na vodě nezažili a tak možná, že se na vodu ještě někdy podíváme. Tím ale výlet nebyl u konce.

Naší rodině se také někdy říká Simpsonovi, protože se tak někdy chováme. Prostě dojeli jsme do Týnce a chtěli na vlak, abysme se dostali k autu v Čerčanech. Vlak nám samozřejmě ujel a tak jsme přemýšleli, co dál. TAXI! Spásný to nápad. Pán přijel s tím, že nás odveze všechny i se psem. Asi si ale myslel, že pejsek je trošičku menší. Přesto nás odvezl. Jel ale tak rychle, že nikdo v autě nemluvil. Pan taxikář se začal smát až v okamžiku, kdy jsme byli všichni z auta. Ani jsem ho moc neušpinili.

Portík si zvyká na raft

Protože všichni už měli velký hlad, rozjeli jsme se do nedaleké Klokočné do vyhlášeného hostince U koně, kde vaří pan Sapík, který se stal restauratérem roku 2009.

Restaurace a penzion U koně

Víkend 14. - 15. 8. 2010 PODBRDSKÉ  DERBY Hrádek u Rokycan (2. ročník)

Nastal den D (pátek 13.) a tak s Ivankou, s Portoskem a Paddym jsme se rozjely do Dobříva, kde jsme měly objednaný nocleh. V 11h večer jsme se chodily dívat z okna jestli přívaly deště nezpůsobí zrušení derby. Ráno se počasí ale umoudřilo a tak jsme se rozjely do Hrádku u Rokycan, kde mělo být zahájení derby. V sobotu byly na programu lesní zkoušky a v neděli vodní práce. Sešel se tu celý LOSER team (Klasici přijeli za námi večer do restaurace Beton) a tímto mu děkuji za podporu, kterou jsem po celý víkend potřebovala. Samozřejmě mě celou dobu držela nad vodou i Ivanka.

Jsem moc ráda, že jsem se tohoto derby zúčastnila, protože jsme poznala nové tváře jak z řad pánů rozhodčích (p. Uriánek, p. Šlouf a p. Bejda) a tak i z řady vůdkyň - Dana Klobučarová, Jana Baslová, Monika Janderková. Sešla se tu dobrá parta, takže atmosféra byla super, protože to každý každému přál. Velké díky posílám i panu Kunešovi a Jiříčkovi Sandtnerovi.

A jak to dopadlo?

Lesní zkoušky:

Portík - II. cena  215 bodů - limitní známka z přinášení 2 (vše ostatní za 4 a barva za 3)

Vítězem se stal Canny z Královských teras a Monika Janderková, která se v rozstřelu o Vítěze zkoušek utkala s Oliverkem a Radkou, která tak získala res. CACT. Dámy, gratuluji Vám!

SZVP:

Portík - 1. cena 124 bodů (vše za 4 a při handlingu po první kačence si chtěl Portík jít schrupnout pod stromy - za 2)

Paddy - 1. cena CACT   stává se tak čekatelem Šampiona práce

Vítězem se stala Caschirka Splendid Fellow od Jany Baslové, která se v rozstřelu o Vítěze zkoušek utkala s Airinkou od Stříbrných rud a Alicí, která získala po sobotním CACTu dalšího, takže si Airinka doběhala Šampionku práce. Dámy, také Vám gratuluji!

Nikitka Jiřinky Kolářové byla také velmi úspěšná, protože v sobotu získala titul CACT a v neděli res. CACT a díky tomu si dodělala Šampionku práce.

Podbrdské derby celkově:

1.místo Canny z Královských teras a Monika Janderková

2. místo Airin ze Stříbrných rud (Ája) a Alice Valentová

3. místo Black Sugar Orinko (Nikitka) a Jiřinka Kolářová

4. místo United the Best Baron (Oliverek) a Radka Humlová

5. místo Uran the Best Baron (Uránek) a Verunka Stará

Těchto 5 pejsků po oba 2 dny mělo zkoušku v 1. ceně.  

Myslím si, že na ÚŽASNÁ "U"čka mohou být v Chs Best Baron právem hrdí , ale i ostatní BB neudělala ostudu. Prostě všem pejskům i vůdcům patří právem pochvala.

Chci také poděkovat panu Matějkovi z jihlavské firmy PETEX  (www.petex.cz) a panu Venkrbcovi z batelovské firmy Rejoice (www.rejoice.cz), kteří byli tak hodní a rozhodli se sponzorovat Podbrdské derby.

A nakonec důkaz, jaká byla atmosféra na zkouškách, protože tento jedinečný diplom mám jenom JÁ. Martinko DÍKY!

Víkend 14. - 15. 8. 2010 Channýska a Moniky

Monča s Channýskem (Chunny Chlupaté štěstí) se stejný víkend jako my, zúčastnila 7. ročníku Poháru Světa myslivosti (PZ a SVP slídičů a retrieverů). Mysleli jsme všichni na ni, tak jako ona na nás a dopalo to také úžasně. V sobotu absolvovala podzimní zkoušky v I. ceně, kdy Channýsek získal res. CACT, ale protože první pejsek už šampionem práce je, tak titul přechází na něj. Díky tomu se Channda stává čekatelem šampiona práce. V neděli je čekaly ,tak jako nás vodky a ty stejně jako v sobotu ukončil Channda I. cenou. Celkově se v Poháru myslivosti umístil na 4. místě, což je super  !  Moc Ti s Portíkem GRATULUJEME!!

Další velká GRATULACE

Část LOSERů se vydala na dovolenou do Chorvatska, kde se Radka s Oliverem a Monča s Channýskem (Chunny Chlupaté štěstí) zúčastnily čtyřdenní výstavy ve Splitu. A jak to dopadlo? Oliverek si doběhal Šampiona Chorvatska a Channýsek si rozběhal Šampiona Chorvatska, ale zároveň doběhal Interšampiona.

Holky, moc Vám s Portíkem GRATULUJEME !

ROZÁRKO, GRATULUJI TI!!

V sobotu 7. 8. 2010 úspěšné složila SVZP naše kamarádka Rozárka (Rosalia the Best Baron) a díky této pracovní zkoušce se z ní stává ŠAMPIONKA  KRÁSY ČR. Moc Ti s Portíkem gratulujeme  !

Foto z  MVP Praha 1. 5. 2010, kdy Rozárka získala ve tř. otevřené V1 CAC CACIB

Sobota 7. 8. 2010 SZVP ohařů a ostat. plemen OMS Jihlava

V sobotu ráno jsem se jela podívat na vodky do Kamenice u Jihlavy. Jak se dalo čekat opět se na víkend udělalo "pěkně". Pejsci si opravdu užili vodní práce. Samozřejmě, jak to bývá, pršet přestalo, když bylo po zkouškách. Byla jsem ale ráda, že jsem tam byla, protože práce ohaře a retrievera je opravdu rozdílná. Na zkoušky nastoupila i naše známá Kačenka Caramellka se svojí paničkou Luckou. Kačenka se vedla dobře a skončila na celkovém 4. místě z 9. pejsků.

Středa 4. 8. 2010 Nácvik na zkoušky (Podbrdské derby 14.-15. 8. 2010

Momentálně se nacházíme ve fázi nácviků na lesní zkoušky a vodní práce, na které vyrazíme s Ivankou a Paddym příští týden do Hrádku u Rokycan. Dnešní nácvik jsme měli zpestřený návstěvou pana Drahoše Bambuly a dvou krásných feneček (viď Portíku!!), které půjdou na vodní práce tuto sobotu do Kamenice u Jihlavy. Budeme Vám držet palce , aby se zkoušky povedly!

Neděle 18. 7. 2010 Výcviková neděle

Tuto neděli jsem se vydala s Portíkem a chovným králíčkem (důvěrně jsem mu říkala Drahošku, protože v ten den měla svátek Drahomíra) pro Irenku do Rokycan na nácvik zkoušek. Po předání králíčka jsme se pozdravili se všemi co dorazili na nácvik (manželé Kunešovi, Jiříček Sandtner, Ondra s Marťou, Radunka, Dan, Šaškovi, Verunka s Babi, Trunškovi, Jiřinka a sl.Dana s přítelem Petrem) a hned potom jsme se pustili do nácviků. Opět jsem se přesvědčila o tom, že v mém případě zkoušky kazím hlavně já, protože vůbec nepřemýšlím.

Přátelé , až budu chtít na zkouškách brečet, víte , co máte se mnou udělat!

Sobota 17. 7. 2010 NVP Mladá Boleslav

V sobotu jsem vyjela na národku do Ml. Boleslavi. Jela jsem s Ivankou a Paddym, který se také vystavoval. V Boleslavi jsem byla první u kruhu, ale už tam moc místa nebylo. Musím ale napsat, že se mi ješte nestalo, aby kruh byl na trávě a ještě pod stříškou. Sice nepršelo, ale ke konci už bylo velké vedro. Na poslední chvíli přijela Radka a Rupík, který se vystavoval ve třídě mladých a Ája. Než se Ráďa stačila rozkoukat, už stála s Rupínem v kruhu. Pan rozhodčí Hampl se velmi dobře rozhodl a Rupína určil jako vítěze třídy mladých. Tímto se Rupíno stává čekatelem junior šampiona krásy! 

Rupík (XTreme the Best Baron) tř. mladých V1 CAJC

Mezitím se přijeli na výstavu podívat Martinka s Ondrou. Pak jsem nastoupila ve třídě pracovní s Portym. Mám velkou radost, protože V3 Portíkovi sluší. Porty nic neříkal, ale bylo vidět, že by byl raději někde ve stínu a ne na výstavě. 

Porty tř. pracovní V3

Středa 14. 7. 2010 výlet do Telče

Ve středu ráno jsem Portym jela do Smrčné cvičit s Ivankou a Paddynkem. Připadalo mi, že je hodně natěšený, až posléze ni došlo, že ne na cvičení. Tohle, kdyby předvedl na zkouškách, tak jedeme domů, jen co tam přijedeme.

Abych si spravila náladu, jela jsem na malý výlet do Telče. Portíka jsem vzala s sebou. Jen tak se projít po náměstí, kolem rybníka, koupit si zmrzlinu...Bylo opravdu velké teplo, tak jsme se šli schovat s Portym do zámeckého parku. Voda mi pro Portyho došla, tak jsem chtěla požádat v otevřené Oranžerii. V tuto dobu tam bydlí do této soboty Theatrephotoatelier (www.theatrephotoatelier.wz.cz). Jak dopadla prosba o vodu se můžete podívat fotogalerii - Jen tak - výlet do Telče. Stačilo jen pár minut.

náměstí v Telči

Porty v Oranžerii

Úterý 13. 7. 2010 SZVPR Nezdřev

Přesně před měsícem 13. 6. Jiřinka Kolářová se svojí labradorkou Nikitkou a Ali Valentová s flatkou Ájou absolvovaly "vodky" v Nezdřevě. Nikitka Jiřinku ani Ája Alici nezklamaly a se 136 body byly obě mezi vítězi zkoušek. Nikitka - Black Sugar Orinko získala CACT a Ája - Airin od Stříbrných rud res. CACT. Holky moc Vám oběma, vlastně všem čtyřem GRATULUJI!

Jiřinka mi poslala fotku svojí šikulky v postoji, tak ji přidávám.

Sobota 10. 7. 2010 - malý festival na Velkém Dářku

Řekla jsem si, že nejen nácvikem je pes živ a rozhodla jsem se Portíka vyvézt za kulturou. Na Velkém Dářku u Žďáru nad Sázavou se uskutečnil malý "festival nefestival" folk a country hudby. Cestou tam jsme zastavili u kostela Sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře (unikátní dílo barokní gotiky - kostel je zapsán do seznamu UNESCO 1994).

kostel Sv. Jana Nepomuckého na Zelené Hoře

Na Dářku se nejprve Portík svlažil ve vodě a potom si šel poslechnout cimbálovou muziku Petra Valy, která byla překvapením festivalu.

Cimbálová muzika Petra Valy, první zleva náš starší syn Ondra (viola)

skupina FOX - basa páníček Tomki

Porty zaujatě poslouchá

Potom se Portík zaposlouchal do písniček skupiny FOX, která festival pořádala a když dohrála, šel se Porty znovu vykoupat a jelo se domů.

30. 6. - 7. 7. 2010 dovolená v Chorvatsku

Zatímco já s rodinou jsem odjela na dovolenou do Chorvatska, Portík si užíval ve V.I.P. hotelu u Ivanky ve Smrčné. Měl se tam velmi dobře, jen se se mnou 2 dny nebavil, že jsem ho nevzala s sebou.

Sobota 26. 6. 2010 Míša a Martin se vzali!

Naši kamarádi Míša s Martinem si řekli tuto soboti své ANO na zámku v Benešově nad Ploučnicí . U této slávy nemohli chybět ani bráška Portíka Parisek a polobráška Tiger.

HODNĚ  ŠTĚSTÍ

Neděle 20. 6. 2010 1. DEN  RK  CZ  zámek Kačina

V neděli dopoledne jsem s Ivankou a Portym vyrazila směr Kačina, kde se uskutečnil 1. Den Retriever klubu CZ. Ivanka jela na setkání rozhodčích z výkonu a já jela na výlet - vidět se s ostatními Losery. Na Kačinu přijeli Ondra s Martinkou a paní Sissi, Radunka s Oliverkem a Rupínem, Ali se Stellinkou a Mr. Dan a Mr. Teddy. V neposlední řadě jsem se viděla s manžely Kunešovými a Jiříčkem Sandtnerem. Na programu byla soutěž Šampion Šampionů, ukázky working testů, canisterapie, lovecká práce retrieverů, soutěže pro děti a také i ukázka agility. Počasí bylo jak na objednávku, takže dnešní den se vydařil. 

Naše zlatíčka pózují

Sobota 19. 6. 2010 Barvářské zkoušky Zbilidy

Dnes jsem vyrazila bez Portyho pomáhat na barvářské zkoušky do Zbilid. Před loni jsem se do Zbilid šla podívat, co vlastně barvářky obnáší, loni jsem se s Portíkem zúčastnila a letos jsem šla jako adept. Ve Zbilidech se mi moc líbí a když ještě vyjde počasí, je to super. Bylo přihlášeno jen 6 pejsků, takže to šlo celkem rychle. Všichni pejsci svým páníčkům udělali radost a zkouškou prošli.

Čekání na vyhlášení výsledků barvářských zkoušek

Zítra, už s Portíkem, se pojedeme podívat na 1. Den Retriever Klubu CZ na zámku Kačina.

Úterý 15. 6. 2010  Portík šel na návštěvu do 1.A

Na dnešek jsem si s paní učitelkou domluvila návštěvu Portíka v 1.A. Trochu jsem se toho bála, protože tato třída je hodně "živá". Nicméně takto hodné jsem je ještě od září nezažila. Myslím si, že jak děti s  paní učitelkou, tak i Porty se mnou, si dnešní dopoledne užíval. 

Porty s dětmi

 

 

Porty s Tomáškem

Sobota 12. 6. 2010  16. OVP  Praha Kunratice

Dnes ráno mne čekal velký úkol a to dojet na výstavu do Kunratic bez navigace. Musím sama sebe pochválit (nikdo jiný to neudělá), zvládla jsem to na jedničku (i domů).

Dojela jsem na místo první, tak jsem místečko pro Martinku, Ondru a paní Sissinku mohla vybrat tam, kde se mi to nejvíc pod stromy líbilo. Naše pejsky posuzoval pan Vlasák, který posuzoval ještě dalších 10 plemen. Dnes jsem na této výstavě získala dojem, že rozhodčí na oblastních výstavách mají mnohem těžší práci, protože někteří "vystavovatelé" nedokážou ani vyčesat pejska. Asi si myslí, že jdou "jen" na oblastní výstavu.

Na výstavě jsme měli milou návštěvu - byla se za námi podívat Hanička Bursíková, která s námi vydržela téměř do konce výstavy.

Porty se hezky prezentoval, na rozdíl ode mne (jako vždy) a získal ve třídě pracovní V1, VT a následně i OV. Nevím jak Porty, ale já mám radost obrovskou, protože jsem ani nedoufala, že by Portík mohl obhájit oblastního vítěze z minulého roku.

Sissinka tř. pracovní V1

Už se těším na výstavu příští rok, pokud to bude jen trochu možné, určitě zase přijedu. Vždyť, kde jinde dostanou paní rozhodčí růži a je vždy hezké počasí? A velký dík Martince s Ondrou a Haničce za hezky strávený den.

Neděle 6. 6. 2010  Nácvik v Ejpovicích u Klasiků

Na neděli jsem se moc těšila, protože jsem se měla vidět se všemi Losery. Jako třešinka na dortu bylo to, že jsem se v sobotu večer dověděla, že nácvik bude pod zkušeným okem pana Kuneše a Jiříčka Sandtnera. Sešli jsme se v hojném počtu. Z Plzně přijely Jiřinka a Irenka se svými černými krasavicemi, Michal, Ráďa s Olí a Rupíkem, Marťa a Ondra se Sissinkou, Šaškovi se Stellinkou a Winni, Verunka s Uránkem, Babi s Wikkinkou, Dan s Teddíkem a moje maličkost s blondýnou. Ája Klasnová zatím zajišťovala doma support na nedělní oběd a ponácvikové kafe.

Nejprve jsme si všichni vyzkoušeli klid na stanovišti a pak nás Michal rozdělil do dvou skupin. Já jsem se dostala do společnosti Jiřinky, Irenky, Dana a  Jiříčka Sandtnera s Michalem. Během dopoledne si naše harmonická skupina vyzkoušela následování, barvu, dohledávku pohozeného kusu a marking.

Poté následoval výborný oběd a po něm jsme naší milé Ali popřáli k jejím kulatým 21. narozeninám. 

Ali ještě jednou i když trošičku dopředu VŠE NEJLEPŠÍ !!!!!

Poté následoval, alespoň pro naši blondýnu, hřeb našeho nedělního nácviku. Kačenka z hluboké vody. Zkrátka jaký páníček, takový pes. Portík asi bude vzpomínat na hůl pana Kuneše. Takový skok do vody jsem od něj ještě neviděla. 

Porty přinesl  kačenku

Odpolední kafe u Klasiků uzavřelo krásnou slunečnou neděli. Všem Vám děkuji za užitečně strávený den. Ale, že nás má pan Kuneš všechny přečtené, hlavně mne a Portyho!!!

No není to hezké zátiší?

arťo s Ondrou, těším se na Vás v sobotu. Čeká nás, alespoň pro mne srdeční záležitost, oblastní výstava v Kunraticích. Ondro, pojedu zase přes Průhonice, určitě ale dorazím!

Sobota 5. 6. 2010 - NVP Klatovy

Radka a Klasici se rozjeli do Klatov, kde to Radka rozbalila ve velkém. Nejprve se vystavoval malý Rupík ve třídě mladých. Velmi hezky se prezentoval a získal V2.

Radka + Rupík (Xtreme the Best Baron) tř.  mladých V2  (foto Klasici)

Ve třídě šampionů Radka vystavovala Oliverka, který na této výstavě získal V1 CAC a tím splnil podmínky pro udělení GRAND ŠAMPIONA!

Radka + GRAND  ŠAMPÓN!!   (foto Klasici)

Radi, moc Ti GRATULUJI!! 

Ještě jednou 29. a 30. 5. 2010  SVR Konopiště

Goldsand´s Charlie Drum - neděle (foto od Helgard Burow)

Majitelka tatínka našeho Portíka, Helgard Burow, mi přeposlala fotky Charlíka ze speciální výstavy na Konopišti. Charlík je na svůj věk (5. 3. měl 11 let) neuvěřitelně krásný pes.

Princezna Nikitka - Black Sugar Orinco U

Bohužel nemám fotku Nikitky ve výstavním postoji, tak jsem alespoň vložila tuto fotečku z nedělního nácviku. Snad se bude Jiřince fotka líbit. Ale co chci napsat je to, jak se Nikitka pochlapila na speciální výstavě Konopiště 2010.

sobota: Nikitka tř. pracovní V1 CAC

neděle: Nikitka tř. pracovní V1 CAC Vítěz speciální výstavy BOB !!!!!

JIŘINKO GRATULUJI !!!

29. a 30. 5. 2010  Speciální Výstava Retrieverů KONOPIŠTĚ

SOBOTA

Na tuto výstavu jsem se hodně těšila, protože jsem věděla, že se tady uvidím s těmi, které jsem už dlouho neviděla. Ráno jsem vyzvedla ve Smrčné Ivanku s Paddym a vyrazily směr Konopiště. S Ivankou jsem se musela rozdělit, protože kruhy goldenů a labroušků byly každý na jiné straně areálu. Na místě z naší party jsem byla první a tak jsem se snažila získat místo, pro naši velkou skupinku. V 9.00h už jsme byli kompletní: já a Porty, Martinka a Ondra s Teddym (páníček Dan si víkend užíval pracovně - fotil volby) a Sisinkou, Monika s Chunnýskem, rodinka Starých s Uránkem a Wikinkou a nakonec Hanička s Áreskem a Guccim. Během dopoledne jsem se pozdravila s Haničkou Němečkovou - díky za šampáňo s jahodami a výborný dort, Haničkou Bursíkovou, Mílou Hoškovou,Jiřinkou Kolářovou a Trunškovými.

Já jsem se přihlásila na výstavu pouze v sobotu, kdy se počasí umoudřilo a vůbec nepršelo. Ale úpně stačilo, jak byl kruh rozmáčený a plný bahna. Já jsem byla na převlečení, ještě než se vůbec začalo posuzovat v kruhu. Posuzoval pan rozhodčí Mal Watkins (UK). Byl velmi pečlivý, tak jsme všichni měli hodně času na popovídání. 

Monča + Chunnýsek tř. pracovní - V1 CAC (foto Ondra Horký)

A jak to dopadlo?

Hanička a Áresek tř. mladých - V4

Monča a Chunnnýsek tř. pracovní - V1 CAC

Martinka a Teddy tř. pracovní - V

já a Porty tř. pracovní - VD

Hanička a Gucci tř. šampionů - V2 res. CAC

Zuzka a Rozárka tř. otevřená - V4

Ivanka a Paddy tř. šampionů V2 - res. CAC

Portíkovo VD mě vcelku mrzelo, souhlasím s úzkým zadním chodem, ale že by Portík neměl srst v kondici, mě zaskočilo. Dostal ale pochvalu za to, jak se prezentoval. Z toho jsem měla velkou radost a já sama jsem si konečně vystavování užívala.

NEDĚLE

Mám jen zprostředkovaně telefonicky s Martinkou. Velké mokro a bahno.

Hanička a Áresek tř. mladých - V4

Monča a Chunnýsek tř. pracovní - V

Hanička a Gucci tř. šampionů - V1 CAC a Vítěz výstavy Konopiště 2010!!!

Verunka a Wikinka mezitřída V

další výsledky dopíšu až budu vědět více

P.S. : LOSEŘI, snad přijedu na nácvik v neděli 6.6. OZVU SE VÁM!!!

15. 5. 2010 ZKOUŠKY  VLOH  DOLNÍ  VILÍMEČ 

V rámci roční praxe adepta myslivosti jsem se rozhodla, že si půjdu po zimní pauze projít s Portíkem zkoušky vloh, které pořádal náš jihlavský OMS.

Všichni jsme se probouzeli v očekávání, jak dopadne dnešní počasí a já navíc, jak si Porty povede. Naše blondýna nezklamala . Než jsme vůbec začli plnit své disciplíny, Porty se rozhodl, že se dnes naučí a procvičí, hlavně pro mě disciplínu novou a to být, co nejdříve u své vyhlídnuté fenečky s tím, že panička se bude válet na břiše v trávě. Zkusili jsme si to pro dnešní den hned 2X, samozřejmě pro pobavení  všech v naší skupině. Naštěstí duo rozhodčích o tuto atrakci přišlo. A tak jsem si řekla, že jestli naši dnešní zkoušku dojdu ve zdraví do konce, bude to velký úspěch.  Zkrátím to. Až na marking (za 2), kde měl Porty zatmění (asi všeho), prošel v samých 4 a tím pádem ve 2.ceně (160 bodů ze 172). Na to, jak vůbec den začal jsem spokojená, protože jsem nedoufala, že dnešní zkouškou projdeme. Počasí se taky nad námi slitovalo, protože nespadla jediná kapka.

Zkoušky vloh 15.5.2010 Dolní Vilímeč

Chci poděkovat za hezký den zbytku našeho tria blondýn, Lucce Pajerové s Kačenkou a paníčkům od Ronyho Dáše a Lukášovi .

A zbytku Loserů posílám velký pozdrav s tím, že já i Porty jsme opět nezklamali! Ještě, že to nikdo nenafoti.

11. 5. 2010  PORTÍK  SE  STAL  TATÍNKEM

Dnes se Portík stal poprvé tatínkem. Mamince Gloria the Best Baron se narodilo 9 malých pupíků - 5 holčiček a 4 kluci.

Portík a Glorinka

Maminka a miminka jsou vpořádku a chci jim všem popřát hodně zdraví, hodně psích lumpáren a hodné páníčky!

1. 5. 2010 MVP  Praha

Dnešní ráno bylo hodně uplakané. Už od páteční noci bouřilo a pršelo jen se lilo. Náš Kuba (poprvé se jel podívat na výstavu), já a Porty jsme v 6.00h dorazili do Smrčné, kde se nalodili Ivanka a Paddy. Zatímco Kuba spal, my s Ivankou jsme doufaly, že než dorazíme do Prahy, počasí se umoudří a přestane pršet. V Praze jsme už vycházeli všichni z auta do pěkného dne. U kruhu č. 13 jsme byli první, za chvíli dorazili Martinka, Ondra a paní Sissi a nakonec Doktorovi a jejich Baronek. Z něj se přes zimu stal nádherný PAN PES.

Jako první jsme ve třídě pracovní nastoupili já a Porty a Alžbětka s Baronkem. To co jsem neočekávala se stalo skutkem. Porty V2 res. CAC - nebrečím a mám velkou radost. Radost pokračuje - Baronek V1 CAC. Přecházím ke kruhu labradorů, kde právě nastupuje Ivanka a Paddy a dostává také V1 CAC. Vracím se zpět k našemu kruhu a sobotní euforie pokračuje. Rozárka (Rosalia the Best Baron) se Zuzkou získávají ve třídě otevřené V1 CAC a CACIB, paní Sissi a Martinka ve třídě pracovní V2 res. CAC. Pak už začíná přehlídka se zadáváním Bobíka, ve které máme dvě želízka a to Rozárku a Baronka a jak to dopadlo?

BARON aus BOBRY WALD získává i titul BOB! Posílám Baronkovi a Doktorovým do Lipova velké gratulace!

Dnešní výstavu jsem si užila, na rozdíl od našeho Kuby, který byl poprvé a naposledy na psí výstavě. Díky všem, se kterými jsem se dnes v Praze viděla a pozdrav posílám všem, kteří se do Prahy nemohli podívat. AHÓJ LOSEŘI!!!

24. 4. 2010  MVP  České Budějovice

Zatímco já jsem se snažila vniknout do tajů střelectví na prvním nácviku střelby pro adepty myslivosti na střelnici v Batelově, ostatní LOSEŘI  to jeli ostatním natřít na mezinárodku do Českých Budějovic. Dopadlo to následovně. Na výstavu jeli dva pejsci. Rupík - Xtreme the Best Baron a Teddík - Tornado the Best Baron. Rupík, ač nejmladší, si ve třídě mladých odnesl krásnou V4 v silné konkurenci 9ti pejsků. Jsi pašák!

Poté nastoupil ve třídě pracovní Teddík. Vzhkedem k tomu, že páníček Dan vždy fotí (Dane prosím o foto-a!!!!), do kruhu si Teddíka odvedla a skvěle předvedla Martinka. Byla to velká souhra, protože Teddy získal V1 CAC a poté i res. CACIB! Moc Teddíkovi gratuluji!

21. 4. 2010 kamarád Paddy (Great Guy Tetřeví Dvůr) je VÍTĚZ

Paddynek v Poháru ANKA (KCHLS) se za rok 2009 umístil mezi labradorskými retrievery na úžasném 1. místě  a tímto se stává DUAL PURPOSE 2009. Posílám Ivance do Smrčné velké gratulace!!! Jste pašáci!

18. 4. 2010 nedělní procházka s Paddym a Ivankou

V neděli odpoledne jsem se domluvila s Ivankou, že přijedu do Smrčné a půjdeme s klukama do přírody a že cestou vyzkoušíme, co kluci přes zimu nechali ve svých hlavičkách. Myslím, že kluky musíme pochválit, protože marking, vlečka s bažantem, pohozená a kačena z rybníka se jim povedla.

Porty a Paddy

17. 4. 2010 kamarádka Airinka - Ája má narozeniny

Milá Ájo, posíláme Ti velké gratulace k Tvým 3. narozeninám, užívej si psích radovánek a rošťáren.

10. 4. 2010 NVP OSTRAVA

První letošní výstava venku. Dlouho jem se těšila, že se uvidíme s dalšími kamarády dvou i čtyřnohými. Myslím, že se všichni těšili na hezké počasí, které bylo ještě ve čtrtek i u nás v Jihlavě. Já s Portíkem jsem si udělala v pátek mezipřistání u maminky v Kroměříži, aby to bylo v sobotu do Ostravy kratší. Bohužel si myslím, že by se sneslo i termo prádlo. Pršelo jen co jsem vyrazila z Kroměříže. Zlaťáčci byli v kruhu č. 24 venku - bohužel. Sešli jsme se s Martinkou, Ondrou a jejich paní Sísou a s Radunkou a šampónem Oliverem. První jsem šla do kruhu já s Portym. Co nám asi pan rozhodčí Pasák dá? Náš zatím největší úspěch V2 res. CAC. Nevím jak Porty, ale já mám veeeeeeeelikou radost. Pak už jsem držela palce ostatním. Oliverek šel do kruhu hned po nás do třídy šampiónů. Uteklo mu to o malý fous - taky V2 res. CAC. Naše poslední naděje paní Sísa si musela chvilinku počkat, ale V1 CAC stálo za to. Moc jí to dnes slušelo a chtělo to ještě tu třešinku - národního vítěze. Kousíček chyběl a by lo to doma. Všem nám gratuluji, díky za pěkný den, Martince ještě za výborné obložené housky a těším se, až se uvidím i s ostatními z našeho Loser teamu.  

9. 4. 2010  PORTOSEK  má 4. narozeniny

Portíku, přejeme Ti všechno nejlepší k Tvým narozeninám  a blahopřejeme i všem ostatní sestřičkám a bráškům, hlavně Báďovi a Pariskovi.

8. 4. 2010  PORTOSEK bude mít taky konečně svoje stránečky

Začínáme, Porty mi už několikrát říkal, že by je chtěl taky. Tímto děkuji Honzovi u nás ve škole, že mi hodně pomohl. HONZO DĚKUJEME !!!