29. 12. 2011 PF 2012

Všem kamarádům a přátelům přejeme klidný vstup do nového roku 2012 a během něj jen to nej  !!!

8. 12. 2011 čtvrtek Naše ZŠ Seifertova Ji pomohla dobré věci - podaná packa pejskům v útulku v Polné

Ve škole za mnou přišla paní Kazdová, která nás požádala, zda by naše škola nepomohla se sbírkou krmení, pamlsků a dalších věcí pro pejsky v útulku v Polné.

Naše paní ředitelka (sama velká pejskařka) s tím souhlasila a tak jsem se pustila do práce. Obešla jsem celou školu a dětem jsem vše vysvětlila. Manželé Dvořákovi, kteří útulek provozují, se nevěnují jen nalezeným pejskům, ale také pomáhají pejskařům vychovávat své miláčky v psí škole, kam jsem sama s Portíkem, když byl malý, chodila. Proto jsem sama ráda pomohla. A vyplatilo se. Rodiče s dětmi a učitelé nakonec donesli téměř 230 kg krmení!! I když pro pejsky by bylo nejlepší, kdyby si je někdo vzal z útulku domů - to by pak pejsci měli krásné vánoce.

Paní Kazdová s paní doktorkou Nyklovou vše ve čtvrtek odvezli do Polné a v pátek ještě proběhla jedná návštěva, kdy paní Kazdová všechny pejsky nafotila.

29. 11. a 6. 12. 2011 Návštěvy ve škole v 3.C a 1.C

Tak z Portíka se pomalu, ale jistě stává školní pes. Už celkem jistě pozná, když se jede do školy. Už mám domluvené, že by šel Portík v lednu k zápisu a od září do 1. třídy. Musíme ale ještě dopilovat pár věcí. Namalovat obrázek a s barvami mame taky ještě problémy.Ale určitě to dáme.

Nicméně Portík byl koncem listopadu za dětmi ve 3.C a na začátku prosince v 1.C. Moc si to užíval a doufám, že i děti.

Portík mezi třeťáky

Portík a velká milovnice pejsků Gábinka z 1.C

Další obrázek pro Portíka

Za to, že byl Portík na návštěvě v 1.D, děti namalovaly Portíkovi obrázky. Neodolala jsem a obrázek od Terezky připojuji, je úžasný a jak nám to na něm sluší !

Portík je v úžasné výstavní kondici, ve skutečnosti vypadáme naopak

V úterý dorazily fotky AMISKA

Mám velkou radost, že o dalším  štěňátku máme s Portíkem zprávy. Jak napsala panička Jitka, Amisek je anděl s ďáblíkem v těle, prostě celý taťka Portík. Moc, moc děkuji Jitce za fotky - ty jsem přidala do fotoalba  .

Jituška s Amiskem

22. 11. 2011 úterý Portík v 1.D

Zase je tu úterý a návštěva Portíka ve škole. Porty už se ve škole dokonale orientuje a jen co viděl děti, celý se rozzářil. Tentokrátse šel podívat za prvňáčky a celou dobu se před dětmi předváděl.

Ještě dodatek z výstavy v Praze

Zuzka mi dnes poslala fotky z Prahy, kdy jsem se fotily venku s maminkou Rozárkou a malým Amiskem.

Zuzka a Rozárka, Jitka s Amiskem a já s Portíkem

Rozárka, Amisek a Portík

15. 11. 2011 Portík se šel podívat do 4.C

Minulý týden nám návštěva u dětí nevyšla. Dnes jsem se snažila, aby vše vyšlo a povedlo se. Do školy jsme dorazili vpořádku a bylo na Portíkovi vidět, že si to užíval. Děti z 1.D (ti měli jiný program) jsme sice vyměnili za 4.C, ale nám to vůbec nevadilo.

Portík a 4.C

Portík a Dan

 

Díky Danovi za fotky !

Na výstavě v Praze byl také náš kamarád Dan, který tam byl pracovně. Vytipoval si na výstavě pejsky, kteří se podobají svým páníčkům. Já a Portík jsme to sice nesplňovali, ale podařilo se mi Dana ukecat, no spíš jsem mu nedala na vybranou, viď Dane!

Jak se mu ale podařilo vyfotit ty správné adepty, si budeme moci přečíst v některém čtvrtečním magazínu MF Dnes.

Porty a já - díky Dane!

12. 11. 2011 sobota V Jihlavě se šlapalo pro Pomocné tlapky

V sobotu odpoledne byla v Jihlavě charitativní akce Spinning® tour 2011 - spinning® je psina. Akce probíhala od 14.00 do 18.00h v www.doubledrive.cz a byla na podporu nadace www.pomocnetlapky.cz . S Portíkem jsem se v rámci procházky zastavila přispět nějakou tou korunou. Portík se seznámil s Montíkem, kterému je 1,5 roku a je v "Tlapkách" ve výcviku.

Portík, já a Monty od Tří jasanů

Portík před fitness

8. 11. 2011 Úterní "zážitek"

Úterní dopoledne jsem chtěla strávit s Portíkem v 1.D na naší škole. Předtím jsem šla ještě Portíka vyvenčit na nedaleké pole. Bohužel v ten samý čas tam byl venčit pán vlčáka z nedalekých sběrných surovin.

Je to pes, který byl celou dobu, než se ho ujal pán ze sběrných surovin, pouze na řetězu (2,5 roku) a myslím, že ho bývalý "páníček" i bil. Portík i druhý pes byl na vodítku, ale jen co nás spatřil, se pánovi vytrhl a vrhl se na nás. Já se válela na zádech a vlčák se snažil Portíkovi zakousnout do krku a do boku. Ječela jsem jak hysterka a kopala vlčáka, co se do něj vešlo. Dopadlo to ale pro nás dobře. Já mám pouze pár modřin a zuby otisklé na ruce a Portíka jsem chránila tak dobře, že pokousaný nakonec nebyl. V šoku jsme ale byli oba. Nový pán vlčáka nám rád zaplatil návštěvu na veterině. Kdybych nešla do školy, dala bych si po ránu hned panáka.

Příští týden se nám snad návštěva dětí podaří!

5. 11. 2011 XXI. MVP Praha

Tak jsme po dvou měsících vyrazili s Portíkem na výstavu, tentokrát do Prahy. Těšila jsem se, že se zase uvidím s kamarády. Jsem ráda, že jsem viděla našeho synka Amiska , který se ve třídě dorostu poprvé představil na výstavě a získal VN 2 ! Máme se Zuzkou velkou radost a díky Jitušce za předvedení.

Já jsem s Portíkem nastoupila klasicky ve třídě pracovní. Pejsky posuzoval pan rozhodčí Václavík. I přesto, že se Portík hezky prezentoval, byl Portík pro pana rozhodčího moc jemný typ = VD.

Portík při posuzování - foto od J. Baslové

Jen si dovolím malou poznámku směrem k pořadatelům. Malý kruh, neskutečně málo místa pro vystavovatele a hlavně pro pejsky, rozhodčí ještě posutuje další plemena, zapisování výsledků přímo v kruhu, padající stoly přímo při posuzování, což je hodně stresující pro pejsky...Myslím si, že tentokrát to pořadatelé pro zlaťáčky moc nezvládli .

30. 10. 2011 neděle - X. Svatohubertská mše a slavnostní koncert lovecké hudby

Tuto neděli v minoritském kostele Nanebevzetí Panny Marie v Jihlavě byla sloužena X. Svatohubertská mše svatá, kdy v průběhu této mše jsem byla slavnostně přijata mezi myslivce. Byl to pro mě VELKÝ zážitek.

"První úder k poctě Hubertově patří ..." - foto Karel Ženíšek

Odpoledne se v témže kostele konal slavnostní koncert lovecké hudby a zpěvu v podání Trubačů OMS Přerov pod vedením ing. Vladimíra Sekery a komorního chrámového sboru Chorus Odry pod vedením Martina Jakubíka.

Trubači OMS Přerov - foto Karel Ženíšek

Za pěkné fotky moc děkuji panu Karlu Ženíškovi, díky kterému budu mít na tento den krásnou památku.

29. 10. 2011 sobota - Barvářské zkoušky OMS Jihlava MS Hybrálec 

Jak už to u nás na Vrchovině na podzim bývá, dnešní sobotní ráno bylo dosti nevlídné . Protože jsem zatím nikdy na BZ v Hybrálci nebyla, rozhodla jsem se, že si pojedu prohlédnout terén. Vše bylo perfektně připraveno, ale vzhledem k tomu, že i když jsem byla jak "michelin", ještě před koncem jsem odjela za teplem domova.

I pejsci hledali teplé suché místečko v lese

28. 10. 2011 pátek - KPZ Ejpovice - Rupert má další zkoušky  !

Posíláme s Portíkem do Zbirohu gratulaci Radce s Rupíkem , kteří si včera v Ejpovicích došli pro další zápis do průkazu původu v podobě klubových podzimních zkoušek, které pořádali pod hlavičkou RK CZ naši kamarádi Klasici s panem Kunešem. 

Oslavany klubová výstava - fotky od J. Filové

Tento týden mi přišly fotky z klubovky v Oslavanech, která se konala 18. 9. 2011. Mám z nich radost, Portíkovi to na nich jako vždy sluší!

22. 10. 2011 sobota Procházka pod Javořicí

S páníčkem a Portíkem jsme po obědě vyrazili na hájovnu, která je nad vesnicí Kaliště pod Javořicí. Bohužel na vycházku jsem vyrazila pouze s Portíkem, protože páníček se vydal na procházku ve vodorovné poloze. Jen jsem zavolala, že kdybych se v lese ztratila, tak zavolám. Páníček si pro vypl telefon, aby ho nikdo v jeho "procházce" nerušil.

Ještě, že jsme vyrazili brzy, protože můj orientační smysl v lese je ještě horší, než když na silnici používám navigaci. Vrátili jsme se živí a zdraví !

KUK !

 

Kdo by chtěl Kačenku?

Informace naleznete na www.orinco.4fan.cz nebo přímo u Jiřinky Kolářové na tel.: 728 366 978  Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. 

Poslední holčička na prodej z úžasného spojení.

Tahle 6 měsíční kočka umí aportovat, zvládá základní povely, je moc šikovná na vlečce, čistotná a ráda se tulí v posteli :o)

Caitlin (Kačenka)

Caitlin - Kačenka *29. 3. 2011 v chs ORINCO

www.orinco.4fan.cz

18. 10. 2011 úterý Mimča už mají 7 měsíců

To nám to utíká - štěňátkům Rozárky a Portíka je dnes už 7 měsíců . Posílám jim s taťkou Portíkem hodně pozdravů a podrbání! Dnes jsem dostala fotky Amálky ze Zlína. Moc Haničce děkuji a snad se k nám dostanou zprávy i od ostatních štěňátek.

Amálka

14. - 16. 10. 2011 V. Mezinárodní soutěž retrieverů - KCHLS - sekce retrieverů MS Libějovice

Na této prestižní akci zabodovala naše kamarádka Alice se svojí flatkou Airinkou od Stříbrných rud, když si odvezla titul res. CACIT a CACT a celkové 2. místo. Nezbývá nic jiného než pogratulovat  k tak užasnému výsledku.

Alice s Airinkou:"Byly to nervy, ale stálo to za to!!" (foto P. Krutský)

15. 10. 2011 sobota Pomocná ruka pro zvířata - Brtnice

Tuto sobotu byla připravena v Brtnici na Jihlavsku v Hoffmannově domě na brtnickém náměstí osvětová akce při příležitosti Mezinárodního dne zvířat (4. 10). To, že se tato akce koná, jsem se dočetla ráno v novinách a tak jsem s Portíkem vyrazila. Myslím si, že je velká škoda, že akce neměla větší mediální podporu, protože návštěvníků by určitě přišlo více.

V průběhu dopoledne se mohli příchozí seznámit s různými institucemi, které se věnují péči o zvířata, ale také jejich ochraně či dokonce záchraně.

Představily se tyto instituce:

Stanice Pavlov, o.p.s. www.stanicepavlov.cz , www.chaloupky.cz, www.konskazachytka.wbs.cz, www.kynologiepolna.cz

 

Mudr. Nyklová a Z. Kazdová představily Záchranku pro koně www.konskazachytka.wbs.cz

V doprovodném programu byla veterinární poradna MVDr. Přemysla Nováka z Jihlavy www.veterina-naslunci.cz  nebo si návštěvníci mohli koupit granule nebo pamlsky pro své miláčky www.mlsnyjazycek.cz. Během dopoledne byla prodejní výstava fotografií pejsků, koček a koní z útulků. Sama jsem několik fotek koupila a tak naše peníze putovaly do útulku v Polné, který vedou společně s psí školou manžalé Dvořákovi (když byl Portík malý, tak tuto psí školičku navštěvoval) a Záchytné stanici pro koně v Kochánově, kterou založily na sklonku minulého roku paní Zuzana Kazdová a Mudr. Kateřina Nyklová.

Obrázek pro Portíka

S Portíkem chodím do naší školy za dětmi a protože je mezi dětmi velmi oblíbený, dostává nejen malé dárečky, ale dočkal se i svého portrétu, který mu namalovala Janička, velká milovnice psů. Musela jsem se pochlubit .

Portík jako živý

1. - 2. 10. 2011 so + ne víkend v Nezdřevě - LZ a NFTR na kachny

Zatím jen držíme palce kamarádům Loserům (Radka, Michal, Dan, Monika, Alice a Jiřinka), kteří si jeli "užívat" zkouškově na víkend k panu Uriánkovi do Nezdřeva. V sobotu jsou na pořadu dne klubové lesní zkoušky a v neděli trial na kačenky.

Drželi jsme hodně a v sobotu to dopadlo pro naše kamarády velmi dobře.

Monika s Chunnýskem s plným počtem bodů celé zkoušky vyhrála a tak si přiveze domů dalšího CACTa , na celkovém třetím místě se umístila Daysinka s Michalem, kterým o jeden bodík utekl rest. CACT  - tedy 1. ceny, hned za nimi se umístil Rupík s Radkou také v 1. ceně . Dan s Teddym 2. cena a Alice s Ashleynkou 3. cena - takže super sobota.

po vyhlášení lesních zkoušek

A co v neděli? V neděli se trialu zúčastnila Monika, Alice a Dan. Všem posílám gratulaci, protože všichni zkoušku mají!!!

28. 9. 2011 středa zkoušky vloh OMS Jihlava MS Dušejov

Na sváteční středu byly u nás naplánované zkoušky vloh. Bez Portíka jsem se jela jen podívat a nafotit pár fotek. Samozřejmě jsem šla se skupinkou pejsků, které posuzovala Ivanka a pan Sláma. Zde měli převahu jezevčíci, kteří byli čtyři. Co pro mě bylo celkem nepochopitelně bylo to, že dva vůdci přijeli bez loveckého vodítka a velice se divili, proč by ho měli mít. Zvěře bylo celkem málo, proto se dělalo vše proto, aby všichni pejsci prokázali hlasitost. Do konce zkoušek jsem bohužel nebyla, ale během dopoledne jsem vyfotila budoucí vítězku - nejmladší, velmi šikovnou Adélku Brandovou, která k nám na Vysočinu přijela se svoují tetou až z Krkonoš.

Budoucí vítězka Adéla Brandová se šikulkou Barneym z Achátu

25. 9. 2011 neděle Gratulace kamarádům

Dnes se v Příbrami konaly klubové zkoušky RK CZ vodních prací, kterých se zúčastnili naši kamarádi Michal Klasna s Daisynkou Zlatou Kudrnkou a Alice Valentová s Ashleynkou od Hradu Valdek. Ashleynka a Daisynka se umístily skvěle, ba přímo parádně, protože obsadily a ostatním vyfoukly první dvě místa! Ashleynka zvítězila a Daisynka byla na překrásném 2. místě - obě s CACT titulem. Upřímně všem s Portíkem gratulujeme!!!

24. 9. 2011 sobota výlet na farmu Blaník

V sobotu po poledni jsme vyjeli s páníčkem na výlet pod památnou horu Blaník, kde na předělaném statku tento víkend probíhalo vinobraní s burčákem, selátkem a cimbálkou Slovácko mladší - poslechnou si našeho staršího syna. Portíka jsme nechali doma, ale zjistili jsme, že se zde dá ubytovat bez problémů s pejsky, protože i majitelé pejska - zlaťáčka mají. Je to tu zaměřené na rodiny s malými dětmi, takže tu mají zvířátka a celý areál je nekuřácký.

přidávám odkaz: www.farmablanik.cz

Majitel Farmy Blaník pan Zapletal

při focení oslíků, jsem dostala pěknou pecku od elektrického ohradníku - no nejsem to osel?

18. 9. 2011 neděle Klubová výstava RK CZ Oslavany

Jak se blížil konec týdne, sledovala jsem, jaké bude na Moravě počasí. Bude nebo nebude pršet? Do Oslavan jsme dorazili kolem 8.00h, našli jsme náš kruh (čtverec) a čekali jsme na ostatní - Moniku s Chunnýskem, která si přijela i pro vítězství v soutěži "O nejlepšího psa roku 2010" a Hanču s Guccim a Áreskem. Když bylo už bylo 11.30h a paní rozhodčí Catherine Collins z Irska měla odposouzenu třídu mladých, věděli jsme, že to dnes bude na dlouhé lokte. Byla jsem se s Portíkem projít po areálu a vyfotila jsem si Portíka s panem dudákem, který mimochodem uměl česky - byl to Čech a ne Skot.

Pan dudák přinesl Portíkovi štěstí

Nejprve do kruhu nastoupila Hanča s Áreskem ve třídě otevřené a vyběhali si V. Po nich už jsme do kruhu vstoupili my - Monika s Chunnýskem a já s Portíkem. Chunny získal svého další res. CAC a V2 a hned za ním se umístil Portík - V3! Mám velkou radost z tohoto ocenění, i paní rozhodčí se líbil a do posudku Portíkovi nachala mimo jiné zapsat: "velmi vyvážený pes......SLADKÁ HLAVA A VÝRAZ"

Portík při posuzování

Chunny V2 res. CAC a Portík V3 - foto H. Jánská

Chunny Chlupaté štěstí - Nej lepší pes RK CZ 2010 - foto H. Jánská

 

Tento den vyšel se vším všudy!

Při psaní tohoto příspěvku se "něco" stalo a přišla jsem o všechny příspěvky od začátku tohoto roku - bohužel, musím začít vše zálohovat, je to pro mě velké poučení pro příště.

10. - 11. 9. 2011 so + ne MVZPR Zlín Mladcová

Tento víkend jsem se s Portíkem zúčastnila všestranných zkoušek ve Zlíně. Sraz byl v sobotu ráno v Sazovicí na koupališti, kde proběhlo zahájení a rozlosování. Portíkovi jsem vylosovala číslo 5 a tak na nás čekal v sobotu malý a velký les. Portík šel skvěle - i ostatní pejsci ve skupince - nejhorší naší známkou byla 3 z barvy, ostatní šel Portík v samých 4. Velmi spásným nápadem pana vrchního rozhodčího Bambuly se ukázalo to, abychom si udělali navíc vlečku pernatou. Opět všichni za 4.

Večer jsem strávili ve společnosti Moniky a Chunnýska v Malenovicích v pěkném penzionu Mata. Než jsme ale, šli do hajan, v Sazovicích byl pro nás přichystaný přepychový raut.

Druhý den na nás čekala voda a pole. Vodu jsme zvládli ještě za přijatelného počasí, ale pole jsme začínali téměř v pravé poledne, kdy už bylo nesnesitelné vedro pro nás, na tož pro naše psí kamarády. Naše skupinka se modlila, aby to pejsci zvládli. Po poslední disciplíně zákeřném markingu mě polilo nevyslovitelné štěstí a přišlo i na slzičky - všichni ve skupince udělali a my také.

Monča si splnila také svůj sen MVZPR v 1. ceně - 345 bodů celkové 7. místo, já s Portíkem také 1. cena 341 bodů a celkové 9. místo.

Monča s Chunnýskem a já s Portíkem

Po celý víkend nás podporovala a dokumentovala celé zkoušky paní Simona Malá, která nafotila krásné fotky - díky letí do Vizovic!

http://honeydog.rajce.idnes.cz/MVZPR_Zlin_2011-_nedele

http://honeydog.rajce.idnes.cz/MVZPR_Zlin_2011-_sobota

Sešla se tu bezva parta, zkoušky byly pohodové a pan vrchní rozhodčí mohl být hrdý na to, že tyto vrcholové zkoušky udělali všichni pejsci.

27. 8. 2011 sobota MVP Mladá Boleslav

Další výstava v MB, tentokrát posuzovala paní rozhodčí Čečrdlová. Velmi pěkný posudek - Portík si vyběhal ve třídě pracovní V4.

13. - 14. 8. so + ne Podbrdský pohár

Už v pátek jsem se rozjela na plzeňsko, kde jsem měla po celý víkend azyl u Ali a Míry Šaškových. Měla jsem se jak interhotelu, úžasná večeře s vínkem, ale šlo se rychle do hajan, abych s Portíkem bylo dobře vyspaná na sobotní lesní zkoušky.

Sobota dopadla, jak nejlépe mohla, Portík vyhrál lesní zkoušky s titulem CACT a kromě poháru jsme si od kamarádů odnesly úžasný dort za účast v každém ročníku Podbrdského derby(první dva ročníky) - poháru (letos). Loseři díky !!!

V neděli se konaly vodní práce a Portík rozhodl, že mě zase potrápí na handlingu - stejně jako v minulém ročníku. Obešel půl rybníka, než mi kačenky donesl, ale nakonec to vyšlo do limitu i když už jsem myslela, že půjdeme sbírat lesní plody. Vodky nakonec vyšly také na první cenu a celkové 3. místo v Podbrdském poháru. Portíku díky, ale byly to nervy!

Úžasný dárek od kamarádů za účast ve všech 3. ročnících Podbrdského poháru. LOSEŘI DÍKY!!!

Vítězka Hanka Rosochová, 2. místo Alice Valentová a 3. místo já a Portík - Podbrdský pohár

Výsledky, fotky od Dana Materny a Janičky Baslové převzané z web. stránek chs Taygete :

http://taygete.websnadno.cz/novinkz/podbrdsky_pohar.pdf

http://pro-retrievery.rajce.idnes.cz/PODBRDSKY_POHAR_-_13.-14.8.2011_-_MS_JAVOR_Hradek_-_foto_D.Materna

http://magicspellkennel.rajce.idnes.cz/Podbrdske_derby_LZ_2011

Všem kamarádům děkuji za perfektně připravené zkoušky, objednané počasí a rozhodčím za pohodu při samotných zkouškách .

6. 8. 2011 sobota SZP ohařů a ostatních plemen OMS Jihlava , MS Podlesí Borovná

Tuto sobotu jsem se rozjela s Portíkem do Borovné u Telče, kde se konaly vodní práce se zadáváním CACT titulu pro ostatní plemena. Domluvila jsem se i s Ivankou, která přijela s Paddynkem na jeho poslední zkoušky. Velké rozčarování pro nás bylo, když nám bylo při zahájení sděleno, že se dnes žádný titul zadávat nebude.

Portík dnes pracoval velmi spolehlivě, až na jedno malé zaváhání při markingu-při přinášení. To ale nic neovlivnilo to, že šel v samých 4. Velké překvapení pro nás bylo nakonec celkové druhé místo, protože kromě Ivanky a mě, nikdo nedoložil, že má chovného pejska. Proto dnešek dopadl následovně:

1. místo Ivanka a Paddynek  a 2. místo já a Portík 

Týden v Kroměříži  25. - 31. 7. 2011

Tento týden jsem jela k mamce do Kroměříže, protože se mamka chystala oslavit své kulaté narozeniny. V úterý jsem se zastavila s Portíkem do Zlína za naší Amálkou a ve čtvrtek jsme navštívili nezbedu Atoska.

Portík s Amálkou

Atosek

Náš Portík dostal od mamky krásný červený šátek, prý až v lese potká vlka, má mu říct, že není pejsek, ale Karkulka .

Naše Karkulka

Slunečná Pálava 23. - 24. 7. 2011

S páníčkem a Portíkem jsme si udělali výlet na Pálavu. Počasí náramně vyšlo, takže jsme se to náramně užili.

Portík pózuje v zámecké zahradě v Lednici

Portík u Janova hradu

16. 7. 2011 sobota NVP Mladá Boleslav

Brzy ráno jsem s Portíkem vyrazila do MB. A přesto, že mám v autě navigaci, přijela na výstavu zase úplně z jiné strany. Naprosto to nechápu.

Počasí až moc sluníčkové, pejsci by určitě brali něco jiného, než běhat a předvádět se, ale pro mě tato výstava dopadla naprosto úžasně. Než jsem se rozkoukala byla jsem v kruhu. Když si Portík vyběhal svého prvního CACe , nemohla jsem tomu vůbec věřit. Když potom získal svého prvního Národního vítěze, začaly se mi klepat ruce tak, že jsem se nemohla ani napít. A když od pana rozhodčího Pasáka dostal svého prvního BOBíka, tak už byly slzy štěstí  !

Portík před stánkem firmy Rupert, kde si kupujeme granulky a kosmetiku (foto Dan Materna)

Při posuzování v odpoledních soutěžích (foto Dan Materna)

Archiv novinek

2010