20. 12. 2016 - PF 2017

Všem kamarádům, přátelům a známým přejeme krásné Vánoce a hodně štěstí a zdraví po celý rok 2017.

14. 12. 2016 - Harroušek má 4. narozeniny :o)

Už to jsou čtyři roky, kdy se v chs Famous Gold narodil vrh H. Ze spojení Flying Heart Famous Gold x Lawpark Spellcaster se narodilo 8 štěňátek – 6 chlapečků a 2 princezny. Harrouškovi a všem jeho sourozencům přeji hlavně pevné zdraví a hodně štěstí do dalších psích let.

29. 11. 2016 - Happy Birthday! Mimi dnes mají 1. narozeniny :o)

Ben, Belinda, Beatris, Bibi, Bady a Bella dnes slaví své krásné 1. narozeniny.
Vše nejlepší a hlavně hodně zdravíčka všem přeje taťka Harry. Do jejich rodné chovné stanice Dixen posílá pozdrav mamince Xeně - Ditta Angel Shadow a malé Belindě, která zůstala doma.

29. - 30. 10. 2016 - DOUBLE CACIB MVP Praha

Poslední říjnový víkend pro nás znamená poslední letošní výstavy. Harrouška jsem po oba dva dny přihlásila do třídy šampionů a po oba dny posuzovali rozhodčí, který nás zatím neposuzovali.
V sobotu, kdy posuzoval pan Richard Baker (AUS), vládl v kruhu celkem velký chaos. Harry se předvedl tak, jak to u něj v poslední době znám. Pěkně stál a tak si vyběhal pěkné čtvrté místo V4.
V neděli jsem jela do Prahy o trošku dřív, protože jsem nevěděla, jak dopadne bourání mostu na dálnici a jak se dalo předpokládat, dálnice byla ještě uzavřená a na nás čekala téměř půl hodinová objížďka. Posuzování oproti sobotě bylo výborné. Pan rozhodčí Jos De Cuyper (B) byl pečlivý, moc milý k pejskům, všem v kruhu potřásl rukou a pogratuloval. Vše v kruhu šlapalo. Harry byl v neděli hodně divoký, nějaké předvedení v kruhu ho vůbec nezajímalo. Byla jsem hodně zvědavá, jak to dopadne. Harry se nakonec uklidnil a v kruhu se převedl velmi hezky. Pan rozhodčí prý sám chová flaty a podle toho také vybíral pejsky. Přesto, že Harry nikdy nebyl štíhlý (tady přesně platí – jaký pán, takový pes), tak se opět umístil na krásném čtvrtém místě s ohodnocením V4.

(foto Dan Materna)

(foto Stanislav Boguaj)

Velkou radost mi opět udělala Harrouškova dcera Belinda Dixen, která si ve velké konkurenci dalších dvanácti fenek ve třídě mladých vyběhala krásné třetí místo a V3 :o).

(Belinda Dixen - výborná 4, foto Stanislav Boguaj)

15. 10. 2016 - Barvářské zkoušky OMS Žďár nad Sázavou, MS Kněževes

Říjnová sobota na Vysočině, to je vždy otázka, jaké bude počasí. Cestou na zkoušky pršelo a místy byla velká mlha, ale na barvářky je takové počasí ideální. Pršet přestalo, ale začalo celkem hodně foukat. Na barvu to sice ideální nebylo, ale rozhodčí řekli dopředu, že k tomu přihlédnou.

Nastoupilo celkem 12 pejsků, samozřejmě naše blondýna byla sama a budila celkem rozruch. Harroušek ostudu neudělal, naopak 1. cena a 90 bodů pro něj znamenalo celkové krásné 2. místo :o). Mám z něj opravdu radost. Kromě „barvářských“ disciplín si Harry opět procvičil canisterapeutické tulení, protože, jakmile si k němu někdo sedl, měl ho hned na klíně, včetně pana rozhodčího, kterého povalil na zem. Na zkoušky se na nás přišel podívat pan hrabě Podstacký s manželkou a malými dětmi, od kterého si po zkouškách vysloužil podrbání za uchem s pochvalou, že je šikovný a hezký pejsek a od malého hrabátka sušenku.

17. 9. 2016 - Klubová výstava RK CZ Oslavany

Tak po roce opět Oslavany. Harroušek se letos přijel představit ve třídě šampiónů a myslím, že se předvedl se ctí.  Vyběhal si krásný posudek od pana rozhodčího Kippse a k tomu pěkné 3. místo a V3.

Za fotky děkuji Janičce Baslové a Magdě Němcové a té i za azyl ve stanu, protože chvílemi byl déšť opravdu velmi silný.

21. 8. 2016 - Harry a Portík v Pardubicích u MVDr. Beránka

V neděli jsem vzala Harryho a Portíka do Pardubic na vyšetření očí k MVDr. Beránkovi. Oba dva pochválil, že jsou moc šikovní. Jak stojí v protokole, oba dva jsou prostí klinických příznaků pro dědičná oční onemocnění. Jen Portík už má krátké tlapky, kdyby si chtěl něco přečíst. Ale k jeho věku (téměř 10,5 roku) je to naprosto adekvátní výsledek. Zkrátka, jsem na tom s Portíkem stejně :o).

13. 8. 2016 - MVP Mladá Boleslav

Také srpnová výstava v Mladé Boleslavi je naše tradiční prázdninová. Tentokrát byl Harry přihlášen do třídy pracovní, kde si od polské rozhodčí Jadwigy Konkiel vyběhal krásný posudek a V1, CAC :o)
Ani tentokrát na výstavě nechyběla Harrouškova holčička Belinda Dixen, která se opět umístila na bedně! Vyběhala si krásné čtvrté místo s oceněním VN4 ! Mám velkou radost hlavně z toho, že se Belinda na výstavách vůbec nebojí a pěkně se prezentuje.

(foto Standa Boguaj)

23. 7. 2016 - II Miedzynarodowa Wystawa Psow Czestochowa - Konopiska

O týden později jsem se s Harrym rozjela na naši první mezinárodní výstavu do Polska. Harryho jsem přihlásila do třídy pracovní, ve které si od paní Zdenky Jílkové vyběhal výbornou a 2. místo.

16. 7. 2016 - NVP Mladá Boleslav

Červencová výstava v Mladé Boleslavi je naše srdeční prázdninová záležitost. Goldeny posuzovala paní Zdenka Jílková, kterou máme moc rádi. Na výstavu jsme přijeli s malým zpožděním, protože nikde nebylo napsáno, že Boleslav je trochu rozkopaná. Harryho jsem přihlásila do třídy šampiónů a k pěknému posudku si odnesl z kruhu i krásné umístění V3.
Ve třídě dorostu se v kruhu parádně předvedla i Harrouškova dcera Belinda Dixen, která získala ocenění VN1 :o) !

(foto Tomáš Kubíček a Standa Boguaj)

9. 7. 2016 - OMS Jihlava MS Dušejov  Lesní zkoušky

V sobotu jsem měla naplánované lesní zkoušky s Harrym. Protože jsem nevěděla, jak dopadnou klubové lesní zkoušky na Podbrdském poháru, raději jsem tyto omsové zkoušky měla jako zálohu. Počasí vyšlo náramně – ani zima, ani velké teplo, sluníčko akorát, zkrátka zkouškové počasí. Ve skupince ostatních plemen se sešlo 5 pejsků, mezi nimi i Harry. Mám velkou radost, že Harry pracoval parádně, celé zkoušky jako jediný prošel v samých „4“ a od rozhodčích si vysloužil pochvalu za šoulačku a dobře vypracovanou barvu. Vzhledem k tomu, že retrieveři mají na lesních zkouškách o 2 disciplíny méně než slídiči, tak bodově na tom byl hůř, než německý křepelák, který zvítězil. Harroušek si tedy odvážel ze zkoušek krásné 2. místo!

2. 7. – 7. 7. 2016 - Výcvikový tábor Roudná

Konečně prázdniny a s nimi opět další Roudná. Takže Portík, Harry a já jsme se rozjeli do jižních Čech za dalšími pejsky a kamarády, na které jsem se těšila a doufala, že se opět něčemu přiučím pod vedením pana Kuneše. Kromě cvičení bylo naplánováno také zábavné odpoledne pro pejsky s opět úžasnou tombolou, přednáškami, táborovou psí výstavou a večerními sedánkami u ohně.
Letos jsme na táboře skončili už ve čtvrtek, aby si Harroušek alespoň trochu odpočinul před sobotními lesními zkouškami.

1. 7. 2016 - Harry a Portík jako malovaní!

Paní Petra Kulková mi namalovala naše kluky chlupaté a myslím, že se opravdu povedli. Ještě jednou moc děkuji :o)

18. – 19. 6. 2016 - 8. ročník Podbrdský pohár RK CZ Hrádek u Rokycan

Minulý rok v srpnu jsem s Harrym poprvé absolvovala poprvé PP. Sobotní „lesky“ nedopadly, zato nedělní „vodky“ skvěle.
Tentokrát se to otočilo. Lesní zkoušky Harry dokončil ve II. ceně díky limitní známce z vlečky a nedělní zkoušky z vodních prací nedokončil díky dohledávce kačeny v rákosí. Jinak celé zkoušky byly opět bezvadně připravené, ubytování na Hamrovce skvělé, rozhodčí přísní, ale znalí věci a hlavně vůdců a ostatní vůdci také úžasní, přející ostatním. Harroušek zkrátka vždy překvapí :o).

1. fotoalbum ze zkoušek     |     2. fotoalbum ze zkoušek

5. 6. 2016 - 60. krajowa wystawa psów rasowych  (CWC)  Świebodzice 

Na poslední chvíli jsem se rozhodla Harryho přihlásit na výstavu do Polska, kde jsme zatím ještě nebyli. Také v neděli se jel Harry představit ve třídě pracovní. Posuzoval zde polský rozhodčí Jan Ryk, kterého jsem také neznala. Polská mise dopadla výborně, Harry získal svůj první titul CWC a tak se stává čekatelem polského šampióna krásy.

4. 6. 2016 - Speciální výstava retrieverů RK CZ Konopiště

Tak zase po roce výstava na Konopišti. Harryho jsem přihlásila do třídy pracovní s tím, že na nedělní klubovou výstavu půjde do šampiónů. Nakonec jsem ho ale přihlásila na výstavu do Świebodzic v Polsku. Sobotní přehlídku pejsků posuzovala paní Hilary Lambshead, která byla velmi příjemná a zároveň velmi precizní. Harry se paní rozhodčí líbil, hlavně jeho srst, za kterou vděčí Harroušek své mamince Růžence. Ale že se bude líbit tak moc, že od ní získá V1 CAC, tak v to jsem vůbec nedoufala. Proto, když nás vybrala jako první, tak jsem si myslela, že jsme skončili jako čtvrtí :o) .

Velkou radost mám také z Harryho holčiček, které se představily v sobotu ve třídě dorostu. Belinda získala od paní rozhodčí Lyn Strudwick VN4 a Bibinka VN. Jsou to malé Šikulky :o)

(zleva: Harry, Belinda a Bibi, foto: Eva Šípová a Magda Němcová)

11. 5. 2016 - 6. narozeniny vrhu „Z“ v chovné stanici Best Baron

Jak ten čas letí! Dětičky z vrhu „Z“, která se narodila v Cekově v chovné stanici Best Baron ze spojení Gloria the Best Baron a Porthos the Best Baron, slaví v tento den své už 6. narozeniny. Z celého srdce jim gratulujeme :o)

8. 5. 2016 - XVII. Pojizerská výstava psů Mladá Boleslav

Malá Belinka -  Belinda Dixen (Ditta Angel Shadow x Heart of Prince Famous Gold) získala další zkušenosti na krajské výstavě v Mladé Boleslavi. Malá princezna dostala posudek s oceněním VN1 od MVDr. Josefa Noska.

7. – 8. 5. 2016 - Klubová a Speciální výstava retrieverů KCHLS Humpolec

Pro nás nejbližší výstavy, kterých se můžeme zúčastnit. Po celý víkend bylo objednáno hezké počasí a předpověď opravdu tentokrát vyšla.

Po oba dny se Harry představil ve třídě šampionů, která bylo opravdu výborně obsazená. Zahraniční rozhodčí tentokrát přijeli ze Španělska a tak jsem byla zvědavá, jak si Harry povede. V sobotu posuzoval pan Alcrudo, kterému se Harry ale vůbec nelíbil a k ne moc hezkému posudku získal VD. Nedělní posudek od pana Sancheze byl naprosto jiný – hezký a k němu si Harry vyběhal krásnou známku V.

(foto Standa Boguaj a Světlanka Procházková)

30. 4. 2016 - MVP Praha

Na výstavě posuzovala zlaťáčky paní Čečrdlová, u které jsem s Harrym ještě nebyla. Harry se představil ve třídě šampionů, kde se krásně předvedl a získal od paní rozhodčí hezký posudek s výborným oceněním. 

Velkou radost mám ale z Harrouškovy dcery Belinky – Belinda Dixen (Ditta Angel Shadow x Heart of Prince Famous Gold), která se poprvé představila ve třídě štěňátek a vedla si opravdu velmi dobře. Vystavovala se v kruhu velmi hezky, nebála se a za to dostala ke krásnému posudku i VN1 :o) .

(foto Lenka Haklová a Světlanka Procházková)

17. 4. 2016 - Canisterapeutické zkoušky Lipov

Na nedělních zkouškách v Lipově se sešla téměř dvacítka pejsků. Převládali samozřejmě zlaťáčci, ale přijel také westík, jezevčík, český strakatý pes, flat a také jeden beauceron, lagotto romagnolo a anglický setr. Opravdu rozmanitá skupinka. Všichni pejsci zkouškami prošli – Harroušek opět na 100% a díky tomu získal certifikát už na neurčito. Mám z kluka velkou radost :o)

Fotky od paní Renaty Hasilové

 

 

9. 4. 2016 - Portík má dnes 10. narozeniny ♥

Portík má dnes narozeniny a my máme přání jediný, aby byl ještě dlouho tak veselý a plný energie, které v sobě má. Přejeme mu hlavně pevné zdraví a ať je ještě dlouho s námi :o)
Bráškům Báďovi a Pariskovi přejeme také krásné narozeniny.

 

9. 4. 2016 - NVP Ostrava

Vytrvalý déšť a zima. Tak si určitě po letech vzpomenu na letošní ostravskou výstavu. Nicméně se Harrouškovi podařilo vyběhat ve třídě pracovní V1 a titul CAC. Děkuji proto moc Radce Štencelové za azyl ve stanu a poté i Lindě Eliáškové, ke které jsem se po odjezdu Radky přestěhovala :o)

2. – 3. 4. 2016 - DUO CACIB Nitra

Tak druhá letošní Nitra. Cestu už jsem znala z ledna a tak už jsem věděla, co nás čeká. V obou dnech se Harry představil ve třídě pracovní. V sobotu posuzovala rumunská rozhodčí a Harry od ní získal moc hezký posudek a sním V2, res. CAC. Přespali jsem tentokrát v Hlohovci v krásném hotelu Stofing. V neděli posuzoval rozhodčí z Kypru a od něj si Harry vyběhal opět velmi hezký posudek a V1.

19. 3. 2016 - Růžová holčička zůstává u maminky :o)

Belinda – růžová holčička nakonec zůstala doma v chs Dixen.

(na společných fotkách je Belinda se sestřičkou Bellou a maminkou Xenou - Ditta Angel Shadow)

18. 3. 2016 - Vrh „ A „ má 5. narozeniny :o) !

V chovné stanici Z Rotru se už před 5. lety Rozárce (Rosaria the Best Baron) a Portíkovi (Porthos the Best Baron) narodila štěňátka. Taťka Portík posílá Amiskovi, Athoskovi, Amálce, Andee, Annie, Athence a Anynce psí lízanec a chce jim popřát hodně štěstí a zdraví do dalších psích let!

6. – 7. 2. 2016 - DUO CACIB Brno

Tak po měsíci opět Brno. Čekala jsem, že to bude tentokrát velmi těžké, protože se tentokrát zúčastnilo hodně pejsků z Ruska a mohu s plným vědomím napsat, že sobotní třída pracovní, kde se měl Harry předvést, byla druhou třídou šampiónů. Zlaťáčky posuzovala paní Ingrid Grill z Rakouska, která na tuto výstavu jezdí celkem často. Harry se jí líbil a skončil na krásném čtvrtém místě s moc hezkým posudkem a ohodnocením V4. V neděli posuzoval další rozhodčí z Rakouska, kterého jsem ale neznala, pan Günter Wonisch. Tentokrát se byl Harry proběhnout ve třídě šampiónů a získal krásnou známku V.

(foto Standa Boguaj)

16. – 17. 1. 2016 - DUO CACIB Nitra

Naše první mise do zahraničí, takže jsem byla v očekávání jaká bude cesta, výstaviště, penzion, no zkrátka vše. Po oba dny byl Harroušek přihlášený do třídy pracovní. V sobotu posuzovala, pro mě asi nejhodnější paní rozhodčí, kterou znám, paní Zdenka Jílková.  Harry od ní získal krásný posudek a k němu V2, res. CAC. V neděli posuzoval pro nás neznámý slovenský rozhodčí Miroslav Stavovský, kterému se Harry také moc líbil a tak si Harry vyběhal opět V2, res. CAC.
Ze soboty na neděli nám objednala Radka Štencelová pokoj v moc příjemném penzionku Kalvín asi 25 km od Nitry, kde na nás byli všichni moc příjemní.

(foto Honza Smrček)

29. 1. 2016 - Miminka mají dnes 2 měsíce :o)

Ben, Belina, Beatris, Bibi, Bady a Bella - to jsou jména, která mají miminka napsaná ve svém psím „občanském“ průkaze. Protože se štěňátka pomalu rozjela do svých nových domovů, chci jim popřát krásný psí život plný radostí s novými páníčky.

9. 1. 2016 - XI. Hanácká národní výstava Brno

V pátek za námi přijela Martinka Horká se Soffinkou a ráno jsme vyrazili i s Harrym do Brna na „olomouckou“ národní výstavu. Když jsme vyjížděli, tak jsme netušili co nás čeká. Možná, že to bylo lepší, protože by asi výprava nevyrazila. Hned za Velkým Beranovem neskutečná mlha a postupně začalo pršet a i když bylo nad nulou, déšť přimrzal. Přímo v Brně zavřený pisárecký tunel a po opuštění auta nás čekala neskutečná klouzačka :o( .
Ale teď k výstavě. Harrouš se už kvalifikoval do třídy šampionů a tak jsem ho také do ní přihlásila. Říkala jsem si jako vždy, hlavně ať je V a pak, ať se děje, co má. Harroušek se tedy proběhl, pan rozhodčí Korda ho prohlédl a protože nás hned nevyřadil, tak jsem si myslela, že má výbornou. Výbornou dostal a k ní také svůj první res. CAC v šampionech a krásné druhé místo :o) .

Gratuluji i Martince, která vystavovala malou Abinku - dcerušku Soffinky - ve třídě dorostu, kde si zaslouženě vyběhala a vystála VN1. Za chvíli potom se předvedla v kruhu ve třídě pracovní i Soffinka, která dostala od pana Kordy titul V2 a res. CAC a protože před ní zvítězila fenka, která už je šampiónkou ČR, tak titul přechází na Sofií. Tímto si dokončila titul Šampion krásy ČR!

3. 1. 2016 - Návštěva u miminek :o)

V neděli jsem se rozjela i s Harrouškem na návštěvu do chs Dixen. Štěňátka jsou k sežrání, jak jsou roztomilá. Některá se po celou dobu naší návštěvy neprobudila, některá se naopak pomalu nezastavila – hlavně slečna Červená a pan Modrý. Mimi mají právě měsíc svého života a myslím, že v tomto věku jsou nejroztomilejší. Člověk má co dělat, aby neodolal a za měsíc si jedno neodvezl domů. Všechna miminka jsou zadaná a doufám, že dostanou ty nejbáječnější pánečky, kteří je budou mít rádi.

Videa miminek zde :o)

Archiv novinek

2015   2014   2013   2012   2011   2010