20. 12. 2017 - PF 2018

Všem našim kamarádům, přátelům a známým přejeme hlavně pevné zdraví, splněná přání a hodně radosti po celý příští rok 2018!

14. 12. 2017 - Harroušek má 5. narozeniny

Už je to 5 let, kdy se v chs. Famous Gold v Týnci nad Labem narodila ze spojení Flying Heart Famous Gold x Lawpark Spellcaster štěňátka. Fialový chlapeček nakonec začal dělat parťáka Portíkovi, se kterým tvoří nerozlučnou dvojku. Přejeme našemu Harrouškovi i všem jeho sourozencům z vrhu H hodně štěstí a hlavně pevné zdraví k narozeninám :o)

29. 11. 2017 - V chs. Dixen slaví 2. narozeniny vrhu B

Jak ten čas letí. Před 2 lety se mamce Xeně a taťkovi Harrymu narodilo v chs Dixen 6 štěňátek – 4 fenečky a 2 pejsci.

Bene, Belindo, Beatris, Bibi, Bady a Belinko, přejeme vám krásné narozeniny :o)

9. 11. 2017 - Vrh E je na světě

Tak u Kolína už je veselo. Taťka Harry držel tlapky a přesně po dvou měsících, ve čtvrtek 9. 11. 2017, se narodilo mamince Žuse (Dream Symphony Of Golden Cheer) 5 holčiček a 2 pejsci. Mamince Žuse a miminkům přejeme hlavně hodně zdraví a miminkům hodné páníčky, ke kterým se za 2 měsíce rozjedou :o)

Více na stránkách chs. Golden Cheer.

 

21. 10. 2017 - Barvářské zkoušky OMS Jihlava, MS Kamenice

Letos poslední lovecké zkoušky s Harrym. Moc jsem s Harrym necvičila, říkala jsem si, že si snad něco bude pamatovat. Do Kamenice to nemáme daleko – 20 km a hlavně měl být asi letošní poslední hezký den. Vše se vydařilo a po 17 hodině jsem odjížděla spokojená, protože Harroušek si vybojoval v konkurenci 12 pejsků pytel granulí a pohár za 3. místo :o)

Dorazila k nám krásná zpráva z Kolína :o)

Harry bude opět tatínkem! Máme potvrzenu březost u Žusy - Dream Symphony Of Golden Cheer. Budeme držet pěsti, aby vše dopadlo dobře a kolem 9. listopadu se narodilo, co nejvíce zdravých a malých kuliček. Další informace na stránkách chovatelské stanice Golden Cheer.

2. 9. 2017 - KV Hranice n Moravě

Před začátkem školního roku jsem s Harrym cestou do Hranic přespala v Kroměříži, abych to na výstavu měla už jen kousíček. Pan rozhodčí měl před goldeny k posouzení něco málo přes 30 pejsků. Byl strašně hodný, ale moc pečlivý a hlavně pomalý. Zlaťáčky začal posuzovat až skoro ve 12. 45h. Při počasí, které v Hranicích panovalo bylo čekání nic moc. Hlavně, že nepršelo. Musím napsat, že pan rozhodčí byl také velmi přísný. Třída šampionů u pejsků byla jediná, kde měli všichni pejsci výbornou. Proto z ocenění V3 mám velkou radost.

(foto: Veronika Kašparová)

20. 8. 2017 - Šampion Polska je už doma :o)

Harrouškovi už dorazil poštou oficiálně certifikát, že je Šampion Polska.

25. 8. 2017 - Harryho vyšetření očí MVDr. Beránka v Pardubicích

Harry po roce absolvoval u pana doktora Beránka vyšetření očí včetně gonioskopie. Pan doktor Harryho pochválil, že je moc šikovný a mě hlavně potěšil výsledek: bez nálezu, vše čisté :o)

20. 8. 2017 - DUODANUBE Bratislava

Celou noc propršelo a my měly strach, jak to bude na výstavišti vypadat. Nedělní výstavu posuzovala paní Olga Dolejšová, které se Harry ve třídě pracovní nelíbil. Téměř se na něj nepodívala a tak v nedělním posudku si Harry odnesl V3. Dnes nám tedy štěstí z nebe nepadalo, naopak to v neděli vyšlo Mucínkovi, který si vítězstvím ve své třídě dodělal slovenského juniora krásy!

19. 8. 2017 - DUODANUBE Bratislava

Do Bratislavy mě a Harryho vyvezla na dvoudenní výstavu Radka a její Mucík. Tajně jsem doufala, že nám to snad jeden den vyjde. Jen začalo posuzování goldenů, začalo pršet. Harry se předvedl ve třídě pracovní, kde ho posuzovala paní Lenka Frnčová. Harry se jí opět moc líbil a k V1, CAC si ještě vyběhal titul res. CACIB. Mám neskutečnou radost, protože si Harry dnes rozběhal slovenského šampiona! Dnes nám pršelo štěstí :o)

(foto: Tomáš Kubíček)

12. 8. 2017 - MVP Mladá Boleslav

Po necelém měsíci opět do Mladé Boleslavi. Tentokrát zlaťáčky posuzoval pan Viktor Pilikin z Ruska. Harry se předvedl ve třídě šampionů. Bohužel se panu rozhodčímu moc nelíbil a tak si odvezl z MB v posudku VD4.

(foto: Honza Smrček)

22. 7. 2017 - III MWP Czestochowa - Konopiska

A po dalším týdnu zase výstava, tentokrát v Polsku v Czenstochowe - Konopisce. Stejně jako minulý rok jsem měla zastávku v Kroměříži, abych to neměla tak daleko. Cesta příjemná, žádné zdržení, ale čím dál větší a větší vedro. Posuzovala nás poprvé paní Lenka Frnčová, o které jsem se dozvěděla, že je příjemná a velmi hodná na pejsky. Harryho jsem přihlásila do třídy pracovní, kde byli přihlášení ještě dva pejsci. Harry se paní rozhodčí líbil, (říkala mu Zlatíčko) a k velmi krátkému posudku, který jsem bohužel nepřečetla, si vyběhal krásné Exc 1, CWC. Tím splnil poslední podmínku pro udělení titulu Champion Polski. Splnil se mi další tajný sen :o)

(foto: Honza Smrček)

15. 7. 2017 - NVP Mladá Boleslav

Po 14. dnech další výstava, tentokrát v Mladé Boleslavi. Opět třída šampionů, posuzoval František Korda. K moc hezkému posudku si Harry vyběhal V2, res. CAC :o)

(foto: J. Boguajová)

1. 7. 2017 - Psí tábor Roudná u Tábora :o)

Po roce opět za kamarády a pejsky, které jindy a jinde neuvidí. Naše cvičící skupinka byla složená z těch „nejlepších“ (Iveta, Sandra, Jitka, Dáša a já) a vedl ji náš milovaný František Kuneš. Tímto se mu za nás všechny omlouvám, protože několikrát denně se držel za hlavu a nevěřil svým uším i očím, co jsme schopné vymyslet a s pejskem provést.
Opět proběhla táborová soutěž O největšího šikulku a táborová psí výstava. Irence Zárubové a rodině Procházkových, všem výcvikářům a kamarádům děkuji, že toho všeho mohu být součástí. A hlavně Vašíkovi  Novákovi děkuji za úžasnou péči našeho Portíka, o kterého se vzorně staral vždy, když jsem byla cvičit s Harrouškem.
Pokud to vyjde, zase za rok AHOJ!

(autoři fotek: V. Novák, Y. Fišerová, S. Procházková)

Další fotky z tábora

1.7. 2017 - NVP Klatovy

Poprvé Klatovy, po roce zase paní rozhodčí Zdenka Jílková. Tu mám velmi ráda, protože se chová velmi hezky jak k pejskům, tak i k jejich páníčkům. Harry se proběhl ve třídě šampionů a ke krásnému posudku si vyběhal také V1, CAC.

(foto: Honza Smrček)

24. 6. 2017 - MVP Brno

Brno máme z Jihlavy skoro za rohem a tak jsem jela. Tentokrát posuzoval MVDr. Šimek, který Harrouška ještě neviděl. Harry se představil ve třídě šampionů, kde si vyběhal druhé místo s oceněním V2, res. CAC.

(foto: S. Boguaj)

18. 6. 2017 - Monínec patří psům

Přijeďte a užijte si zábavné odpoledne pro psy a celou rodinu! Tak zněl slogan, který zval na další, už 5. ročník psí akce Monínec patří psům.
Jela jsem pouze s Harry, Portík zůstal doma, protože cestování už nemá moc v lásce. V rámci Soutěže psa Ruperta jsme pomáhali na disciplíně stezka odvahy. Byla zde pokřtěná kniha Rok s retrívrem – Příběhy psí smečky a kluka Kryštofa, kterou nafotil Dan Materna a slovem provedla Veronika Souralová. Byl také vytvořen nový rekord: nejvíce psů na sněhu v létě a to 159 pejsků, který zapsala agentura Dobrý den! do České knihy rekordů. Nechyběla psí výstava Dítě a pes a proběhly ukázky výcviku psů a losování vstupenek o ceny. Za rok zase na viděnou :o)

10. 6. 2017 - Barvářské zkoušky OMS Jihlava, MS Zbilidy

Na barvářské zkoušky jsem Harryho přihlásila, aby se nám chlapec neflákal. Ve Zbilidech bylo vždy vše perfektně připravené, počasí perfektní a tak jsem se na zkoušky těšila. Nastoupilo celkem 11 pejsků, blondýna jako vždy jediná. Harrymu jsem vylosovala číslo 4 a během chvilky se začalo. Celkem rychle jsme měli za sebou odložení (za 4)a vodění (za 4) a po občerstvení nás čekala druhá polovina zkoušek. Losovala se barva a bohužel zase na nás vyšla jako na poslední. Zase čekání a nervy. Harry dnes ale šoulačku nepokazil (za 4) a dovedl mě s přehledem k srnečkovi (za 4). Dnes při nás stálo i pověstné zkouškové štěstí. Harry díky šoulačce  zkoušky vyhrál a udělal mi tím velkou radost :o)

(foto: Lenka Boháčková)

27. 5. 2017 - KLZ KCHLS Divoká Šárka Praha

Na zkoušky od KCHLS jsem jela poprvé, tedy s mírným očekáváním, co asi bude. Hlavně Divoká Šárka a velké množství lidí při zkouškách, které se neustále pohybují kolem pejsků. Harry, ani ostatní pejsci to ale neřešili. Bylo nádherné počasí, až moc velké teplo, ale protože jsme byli celý den v lesoparku, tak se to dalo zvládnout. Harry pracoval velmi dobře, dokonce dostal velkou pochvalu od rozhodčích za barvu. Bohužel šoulačku nezvládl a známka 2 za ni nás hodila do 2. ceny.

20. 5. 2017 - MVP Litoměřice

Výstavu v Litoměřicích máme z Jihlavy celkem z ruky, ale protože se nám tam naposledy líbilo, rozhodla jsem se, že letos pojedu s Harrym zase. Paní rozhodčí Vítková ze Slovenska nás zatím nikdy neposuzovala a tak jsem byla zvědavá, jak se jí asi Harry ve třídě šampionů bude líbit. Harry si nakonec vyběhal ocenění VD3. To by mi zase až tak nevadilo, ale vadil mi styl posuzování a chování paní rozhodčí k vystavujícím a pejskům.

(foto: Standa Boguaj)

18. 5. 2017 - Úžasná zpráva z chs Dixen

Xeňulka je opět maminkou a Harry tatínkem! Ve středu 18. 5. se narodila v chs Dixen psí jedenáctka – 8 princezen a 3 princové. Přejeme jim s taťkou Harrym hlavně dlouhý a zdravý psí život a hlavně hodné a milující páníčky.

Vrh "D" Dixen     |     Videa štěňátek    |    Fotogalerie štěňátek


7. 5. 2017 - SVP KCHLS Humpolec

Letos jsem vynechala sobotní klubovou výstavu a jela pouze na výstavu speciální. Harryho jsem přihlásila do třídy šampionů, kde se proběhl v konkurenci 8 krásných pejsků. Počasí se přichystalo pouze na naši třídu, kdy se déšť na nás vyřádil jen, co jsme vstoupili všichni do výstavního kruhu. Naše úprava tedy vzala za své. Mám ale velkou radost, protože si Harry vyběhal krásné V4.

(foto: Standa Boguaj)

Musím ale zmínit úžasný úspěch našeho brášky Skye (Heartbeat Famous Gold), který si na sobotní klubové výstavě v Humpolci vyběhal v silné třídě šampionů V1 CAC, následně titul Klubový vítěz, BOB a poté i BIS! Gratuluji k nádhernému úspěchu jak majitelce Renátě, tak i naší chovatelce Radce Štencelové ❤

30. 4. 2017 - XLII. Karkonoska Wystawa Psow Rasowych Jelenia Góra

V neděli jsem se s Harrym rozjela na polskou národní výstavu do Jelenie Góry. Harry byl přihlášený do třídy pracovní, ve které si vyběhal ocenění V2. Velmi děkuji Radce a Honzovi za přespání a azyl v autě a Lindě Eliáškové za perfektní předvedení ve výstavním kruhu.

(foto: Honza Smrček)

Velikonoce v hotelu Horní Dvůr u Nového Města na Moravě

Velikonoční svátky jsme s manželem, Portíkem a Harrym strávili v moc příjemném hotýlku kousek nad Novým Městem na Moravě. Pejsky tady mají rádi :-)

Velká radost – Harry bude opět taťkou!

Dorazila k nám krásná zpráva, že náš Harry a Xena (Ditta Angel Shadow) budou kolem 18. – 19. května opět rodiči. Jedná se o poslední opakované spojení, které ve vrhu B přineslo zdravé a krásné zlaťáčky. Pokud by měl o štěňátko z tohoto vrhu zájem, spojte se s paní Evou Listopadovou z chs DIXEN, tel.: 608 343 110, e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

12. 4. 2017 - Portík a Harry ve škole

Po roce si opět Portík s Harrouškem sbalili aktovku a bačkorky a během března a dubna se zastavili za prvňáčky na naší základní škole v Jihlavě. Děti i pejsci si to užili, takže za rok zase AHOJ :-)

9. 4. 2017 – Portík má dnes narozeniny ♥

Náš Pan Porthos – Portík, Portíček slaví dnes už své 11. narozeniny a všichni mu i s kamarádem Harrouškem přejeme hlavně pevné zdravíčko, stejně i jeho bráškům Báďovi a Pariskovi :-)

8. 4. 2017 – NVP Ostrava

S Harrouškem jsem jela po roce na výstavu do Ostravy. Po minulém roce opět auto vezlo holínky, pláštěnku a nepromokavý klobouček, ale nakonec nebyly holínky ani klobouček potřeba. Sice místy foukalo, ale hlavně nepršelo. A tak se mohl Harry proběhnou v kruhu ve třídě šampionů bez deště. Paní rozhodčí Dana Smržová začala posuzovat labradorské retrievery, u kterých se celkem zdržela.  Posuzování zlaťáčků proto moc neprotahovala a tak s velmi krátkým posudkem si Harry vyběhal svůj první titul CAC a V1. Harry se tak stává čekatelem titulu Grand šampion :-). Mám velkou radost!

(foto v postoji: Petr Studeník)

18. 3. 2017 – Vrh A z Rotru slaví 6. narozeniny ♥

U Zuzky Trunškové v chovné stanici Z Rotru se před 6. lety narodila Rozárce (Rosaria the Best Baron) a Portíkovi (Porthos the Best Baron) štěňátka. Taťka Portík posílá svým potomkům pozdrav a přání hlavně pevného zdravíčka do dalších psích let!

5. 3. 2017 - IDS Zielona Góra CACIB

Na první březnovou neděli jsem naplánovala pro Harrouška polskou mezinárodní výstavu v Zielonej Gorze. Na poslední chvíli došlo ke změně rozhodčího a tak nás ve třídě pracovní posuzoval bulharský rozhodčí Denis Kuzelj. Posuzování bylo rychlé a než jsme se stačili s Harrym pořádně rozkoukat, tak jsme z kruhu odcházeli s ohodnocením 1 CWC. Mám velkou radost, protože tímto jsme udělali další krůček k dodělání polského šampiona krásy :-). 

13. 2. 2017 - Canisterapie s Harrym a Portíkem

Už třetím rokem chodíme pravidelně jednou týdně do Speciální a praktické školy. Myslím si, že Harry i Portík si to u dětí užívají a nejhezčí je, když vidíte, že se děti zklidní, usmívají a těší se na to, kdy se s námi zase uvidí :-).

4. a 5. 2. 2017 - DUO CACIB Brno

Únorových výstav se také pravidelně účastníme a letos ne jinak. Harry se po oba dny předvedl ve třídě šampionů, kdy v sobotu od švédského rozhodčího Henrica Fryckstranda získal ocenění VD4. V neděli jsem měla mnohem větší radost, protože pan František Korda udělil Harrouškovi ocenění V2 res. CAC :-) .

14. a 15. 1. 2017 - MVP Nitra

Stejně jako minulý rok jsem se vydala na dvoudenní výstavu do Nitry. Harry se představil po oba dny ve třídě pracovní, kdy v sobotu posuzovala rakouská rozhodčí paní Cladia Berchtold. Ta mi řekla, že je vidět, že se má u nás Harroušek velmi dobře a proto Harry od ní získává ocenění VD2. V neděli došlo ke změně rozhodčího. Posuzoval pan Pavel Šulcek, od kterého Harry získal ocenění V2 res. CAC. V neděli mi Harrouška vystavila ve volném postoji Radka Štencelová, které moc děkuji, protože já Harrouška ve volném postoji vystavit zatím neumím.

7. 1. 2017 - NVP Olomouc v Brně

V Brně začínáme téměř každým rokem naši výstavní sezónu. Opět jsem Harryho přihlásila do třídy šampionů. Goldeny posuzovala rakouská rozhodčí paní Susanne Höger, která nás celkem při posuzování přehlížela, ale nakonec jsme se na bednu přece jen dostali s oceněním V4.

Archiv novinek

2016   2015    2014    2013    2012    2011    2010