14. 12. 2015 - Harroušek má narozeniny :o) !

Dnes jsou to už 3 roky, kdy se narodil v Týnci na Labem v chovné stanici Famous Gold Radky Štencelové náš drahoušek Harroušek. Přeji mu do dalších psích let ještě spoustu zdraví a energie a totéž i jeho sourozencům!

29. 11. 2015 - Předvánoční chlupatá nadílka :o) !

Ve večerních hodinách v neděli 29. 11. se Xenulce a Harrymu narodilo 6 krásných zdravých štěňátek – 2 kluci jako buci a 4 princezny.

Vše o štěňátcích včetně fotek a videí je na stránkách Chs Dixen.

Kdo by měl zájem o chlupaté zlatíčko z tohoto spojení, neváhejte zavolat paní Evě Listopadové na telefon 608 343 110. 

Malá ochutnávka:


29. 11. 2015 - PF 2016

Všem kamarádům a přátelům přejeme klidné Vánoce a šťastný a pohodový celý rok 2016 !

31. 10. – 1. 11. 2015 - XXIX. MVP Praha  2x CACIB

Sobota 31. 10. 2015

Letošní poslední výstavy, které měli posuzovat zahraniční rozhodčí. Ani jednoho jsem zatím nezažila při posuzování, takže pro mě velká neznámá. Harrouška jsem na tyto výstavy přihlásila, protože jsem nemohla tušit, jak dopadne výstava v Českých Budějovicích.
Pan Bertil Lundgren ze Švédska posuzoval pejsky pečlivě a byl příjemný jak na pejsky, tak i na nás. Harry se opět šel proběhnout ve třídě pracovní, kde si ke krásnému posudku vyběhal i překrásné V1, CAC!

(foto Magdalena Němcová)

Neděle 1. 11. 2015

Harrouškovi  jsem se snažila už v sobotu trochu narovnat jeho kudrny na zádech, což si mi celkem podařilo i díky oblečku, ale Harry na to měl jiný názor. Hned po probuzení v neděli se mi vyválel v mokré trávě, takže kudrny mu hned naskákaly na zádech zpět. Takže buď se mi to v Praze ještě podaří narovnat, nebo ne. Z paní rozhodčí, které se prý kudrnatí pejsci moc nelíbí, jsem měla celkem strach, protože v sobotu posuzovala v kruhu labradory a moc veselo u kruhu nebylo. V neděli ráno jsem do Prahy raději vyrazila o něco dříve než v sobotu, abych zase nestála s autem téměř na letišti. Posuzování šlo celkem rychle a o to rychleji nám tuhnul úsměv na rtech. Velmi hodně VD, výborných pomálu. Když se blížila třída pracovní, tak se mi do kruhu už vůbec nechtělo. Nastupovala jsem do kruhu s pokorou a s tím, že budu moc ráda, když si Harroušek vyběhá VD. O to větší překvapení a velká radost byla, když po prvním posouzení jsem zaslechla, že Harry má výbornou. Když jsme nastoupili o pořadí, tak to ze mě spadlo a opět velká radost, když si Harrouš z kruhu odnesl V2, ale bez titulu. Mám velkou radost, protože i v neděli od přísné paní rozhodčí Marianne Holm - Hansen z Dánska, získal velmi krásný posudek :-) !

(foto Stanislav Boguaj)

KRÁSNÁ ZPRÁVA dorazila k nám :-) !

Koncem listopadu se Harroušek stane poprvé taťkou! Vše o budoucích mimi se dozvíte na stránkách chs DIXEN.
Budeme držet všechny pěsti a tlapky, aby vše dobře dopadlo.

Kdo by měl zájem o chlupaté zlatíčko z tohoto spojení, neváhejte zavolat paní Evě Listopadové na telefon 608 343 110, u Vás doma může být už koncem ledna 2016.

10. 10. 2015 - MVP České Budějovice

Jako každoročně jsem se vydala jen s Harrym na mezinárodku do Českých Budějovic. Tentokrát ho měl posuzovat pan rozhodčí František Korda, se kterým jsem se už na výstavách setkala. Vzhledem k tomu, že před goldeny posuzoval ještě čtyři další plemena, tak jsme měli dost času. Goldeni na řadu přišli téměř až o půl dvanácté. Pan Korda posuzoval velmi pomalu a precizně, s výbornými celkem šetřil. Když jsem přišla na řadu s Harrym, bylo už po poledni. Hodně se běhalo a nakonec jsem se mohla radovat. Harry získal toho posledního, vytouženého CACe k udělení Českého šampiona! Na této výstavě byla možnost si nechat vystavit certifikát, což jsem samozřejmě využila a už ho máme doma. Kdyby mi před 10 dny někdo řekl, že Harroušek složí všestranné zkoušky v 1 ceně a dokončí Českého šampiona, tak si poklepu na čelo. Zkrátka, týden snů :o) ! Radko a Harry DĚKUJI !!!

(foto Stanislav Boguaj)

3. – 4. 10. 2015 - Všestranné zkoušky ohařů a ostatních plemen „Memoriál Josefa Venhody“ – OMS Třebíč, MS Studenec

Moc jsem si přála, aby i Harroušek složil všestranné zkoušky. Když se objevila možnost zúčastnit se těchto všestranných zkoušek, ani na chvíli jsem  nezaváhala.
Proto první říjnový víkend jsem s Harrym prožila v lese, na poli a u vody v okolí Studence a Koněšína na Třebíčsku. Naše šestičlenná skupinka šla ve složení 3 goldeni, 2 toleři a 1 malá a úžasná foxteriérka od disciplíny k disciplíně. V sobotu jsme prošli všechny lesní a některé polní disciplíny. V neděli nás čekaly vlečky a vodní disciplíny. Nervy u všech pracovaly hlavně v neděli, kdy už se s každou další disciplínou blížil konec zkoušek, protože nikdo si nepřál vypadnout. Povedlo se,  je to doma! Harry zkoušky došel v nádherné 1. ceně a tak se tímto stává „U“ psem :o)!
Celá naše skupinka byla úžasná, všichni pejsci zkoušky došli a tímto jim všem moc gratuluji.

A na závěr děkuji Radce Štencelové, bez které bych neměla našeho drahouška Harrouška ♥ .

(foto Alanshop a Jan Racka)

20. 9. 2015 - Monínec patří psům – už 3. ročník :o)

Místo na výstavu do Oslavan, jsem jela s manželem, Portíkem a Harrouškem na Monínec, kde se konal už 3. ročník psí akce „Monínec patří psům“. Setkali jsme se tu se spoustou kamarádů a známých. Během celé akce se všichni mohli zeptat na cokoli MVDr. Hollana z pražské veterinární kliniky Na Vyhlídce. Na odpoledne bylo přichystáno 15 psích soutěží, ukázka agility nebo psí canisterapie a lovecký výcvik. Proběhla také výstava „Dítě a pes“, soutěž o nejhezčí psí fotku a nakonec byl opět překonán netradiční rekord, tentokrát šlo o to, kolik pejsků se svými páníčky vejde na molo Pilského rybníka. Škoda jen, že nás trochu vypeklo počasí. Ale i tak si myslím, že všichni, kdo na Monínec přijel, si to tu užil :o) .

29. 8. 2015 - MVP Mladá Boleslav

Tak jsem s Harrouškem jela na další mezinárodku do Mladá Boleslavi. Harry se šel opět proběhnout ve třídě pracovní, kde si vyběhal krásný posudek a s ním další V2, res. CAC.

21. 8. 2015 - Oftalmologické vyšetření v Pardubicích

Po roce jsem se s Harrouškem rozjela do Pardubic na veterinární kliniku MVDr. Jiřího Beránka, aby mu opět provedl oftalmologické vyšetření. Mám radost, že to dopadlo dobře, a tak jsme si domů dovezli doklad o vyšetření, že je vše v naprostém pořádku :o)

8. – 9. 8. 2015 - Podbrdský pohár RK CZ Hrádek u Rokycan

Tak a vracím se opět na místo činu - Podbrdský pohár po dvou letech. Jela jsem už raději v pátek, protože letos nikdo neví, co se může na cestě objevit za problém. Ubytování jsem měla zajištěné přímo na Hamrovce, kde jsme měli všichni v sobotu sraz.

 

Sobota  - klubové lesní zkoušky

Po snídani a zahájení proběhlo rozlosování a já jsem Harrymu vylosovala č. 10  - tedy 2. skupinka, která se odebrala po klidech do lesa na práci před barvou, barvu a vodění v lese. Klidy naprosto v pohodě za 4. Až na velké množství vos a že jich po celý den bylo. Pár pejsků, včetně Harryho, žihadlo dostalo. Přesun do lesa a šla jsem po vylosování barvu č. 3. Před ní jsem s Harrym udělala následování, protože na šoulačku se ještě necítím – také za 4. Barva. Z té jsme měli všichni velký strach, protože v tak velkém vedru si myslím, ještě nikdy nikdo s pejskem nešel. Já si připadala, že za Harroušem plápolám zleva doprava a že nemůžeme jít dobře. A jako vždy jsem svému chytrému psovi nevěřila. Jednou,  těsně před srncem jsem Harryho strhla, ale máme to za 3 – nádhera ! Následovalo vodění v lese - za 4. Všechny pomocné známky také za 4. Půlka za námi, co víc si přát.

Na další disciplíny naše skupinka nastoupila po půl druhé, kdy už bylo nesnesitelné vedro. Disciplína vyhledávání také dopadla na jedničku – za 4, pomocné také. Následuje čtverec s králíkem. A tady se nám to bohužel zadrhlo. Po opakovaném nasazování, aby šel Harry dopředu a hledal, už toho měl na plném slunci dost a tak jsme bohužel skončili. Vůbec, ale vůbec by mě v tu chvíli nenapadlo na něj zařvat aport, protože, když jsem si to s ním šla po vypadnutí za opravdu malou chvíli ještě jednou zopakovat, tak se mi zastavil přesně tam, kde před tím, ale po zařvání aport, jsem měla králíka do půl minuty v ruce. Jak se říká: „Chybami se člověk učí“.

 

Neděle – klubové zkoušky z vodních prací

Vynikající snídaně, velmi krátké zahájení vodních prací a opět rozlosování. Tentokrát jsem vytáhla svoji oblíbenou 8 - tedy opět 2. skupinka. Odjezd do honitby, kde nás opět  všechny čekal klid na stanovišti. Dlouho jsem se rozmýšlela, zda bude Harry navolno nebo na řemeni, ale riskla jsem to a povedlo se - za 4. Následují dvě kachny z rybníka. Po otázce pana rozhodčího, kterou že to jako můj pes přinese jako první, má odpověď zněla: „Asi ta druhá, snad“. Takže handling na vodě za 4, přinášení 1. kachny za 3, protože jsem na Harryho zavrčela. Vypadalo to, že bude chtít přinést obě kachny najednou. Druhá – přinášení také za 4. Uf. Jdeme dál, čeká nás obávaný marking, vlastně aport v terénu. Harry sedí, po povelu vybíhá, bez problému kachnu najde. Bohužel si ji nadhodí jednou, podruhé a v tu chvíli raději zařvu, ale nese, předsedne a odevzdá. Marking za 4, přinášení za 1 a ostatní pomocné za 4. Hurá, jdeme dál na vodění v lese. Pan rozhodčí udělá na stromy z větviček značky, projde trasu, kterou máme s pejsky projít a tak jdeme na to. Trochu, to bych snad ani nebylá já,  jsem to otočila, ale že jsem to Harrymu ztížila, tak Harry za 4, mě prý raději páni rozhodčí hodnotit nebudou. Přesun na druhou stranu rybníka za druhými rozhodčími, kde nás čekají poslední dvě disciplíny. Vyhledávání v rákosí. Harry do něj vlétl jako raketa s hlasitým zamručením, že pan rozhodčí říká: „Je to ale samec“ ! Prohledává vodní hladinu, ničeho se nebojí, prolétne i křoví a tak za svoji práci dostává zaslouženě za 4. Proboha, ať už je to za námi! Kachna v rákosí. Harry tam opět vlétne s radostí, chvíli ho neslyším dýchat a tak si říkám: Nese? Nese! Kousek přede mnou slyším, že se v rákosí zastavuje, ale nevidím, co tak dělá. Proto raději opět zařvu povel aport, možná ani jsem nemusela, ale kachnu mám hned v ruce. Přinášení za 3, vše ostatní za 4. Konec, do očí mi vyhrknou slzy, že je to za námi. Pochvala Harrouškovi, že to se mnou celou dobu v tom vedru vydržel a také velké díky rozhodčím, že to vydrželi se mnou :o).

Po dobrém obědě už můžeme všichni v klidu čekat na vyhlášení a mám velkou radost, že všichni pejsci dnešní zkoušky dokončili.

Na vyhlášení mě čekal velký šok, protože jsem netušila, že Harroušek šel i přes chyby tak dobře (samé 4, jen jedna 3 z přinášení), že se umístil na krásném 3. místě a získal k 1. ceně i titul res. CACT!  Celkově se umístil na konečném 7. místě Podbrdského poháru. Novinkou pro tento rok byl nádherný putovní pohár, který bohužel žádný pejsek ani fenka na rok nezískal, protože v podmínkách tohoto dvoudenního klání je, že pohár získá pouze ten pes či fenka, která dojde po oba dva dny zkoušky v 1. ceně. Bohužel to fence Kuky - Lolitě Brown Aknel Top od Alice a Luďka Valentových uteklo o malinký psí fous.

Tak 7. ročník Podbrdského poháru je za námi, gratuluji všem, nejen vítězům, ale i těm, co v sobotu nedokončili lesní zkoušky. V tom neskutečném vedru si to zaslouží všichni,  hlavně naši pejsci, kteří to v tak nesnesitelném počasí s námi vydrželi.
Velký dík patří manželům Áje a Michalovi Klasnovým, kteří už několik let nesou na svých bedrech celou organizaci těchto zkoušek, sboru rozhodčích v čele s panem Kunešem, kteří mají s námi vůdci velkou trpělivost a pochopení, Rosťovi Blechovi – řediteli zkoušek, úžasnému a profesionálnímu cateringu, tedy Klárce a Ali Šaškovým a v neposlední řadě i restauraci a penzionu Hamrovka, kde pro nás dělali vše, co nám na očích viděli.

 

Odkazy na fotky ze 7.ročníku Podbrdského poháru:

(foto Alena Klasnová, Alena Šašková a Iva Uriánková)

Děkuji Janičce Baslové za koláž (v pravo), kterou mi vytvořila z fotek od Magdy Němcové z Klubové výstavy RK CZ Horka nad Moravou 26. 7. 2015

26. 7. 2015 - Klubová výstava retrieverů RK CZ Horka u Olomouce

Na tuto výstavu jsem jela už s pořízenou chladící podložkou pod Harrouška, aby se už na nic nemohl vymlouvat. Ráno ale bylo celkem chladno, což po velkých vedrech nevadilo mně ani Harrouškovi.

Před námi v kruhu paní rozhodčí Ingrid Grill z Rakouska posuzovala ještě chesapeake bay retrievery. Protože se Harry předváděl až ve třídě pracovní, tak jsme měli celkem dost času.

Ve třídě pracovní byl s námi přihlášen nádherný belgický pejsek žijící v Polsku Homer – Kassander of Bridge Four, který kam přijede, tak vyhraje. Ale co, nějak to dopadne, říkala jsem si. Když šla paní rozhodčí k nám jako k prvním, tak jsem si myslela, že jsme na čtvrtém místě. Šok pro mě ale bylo, když jsme se měli postavit přesně na opačnou stranu – tedy V1 + CAC. To přece není možné! Dost dlouho jsem to vydýchávala a byla jsem ráda, když mi Lenka Nokič a Magdička Němcová řekla, co, kdy a jak. Když jsem nastoupila s Harrouškem do kruhu s dalšími pejsky o vítěze Horky, tak jsem už nic neřešila. Naprostým šokem pro mě bylo, že paní rozhodčí k nám šla opět jako k prvním. Harroušek je tedy pes s titulem Vítěz Horky 2015 a následný titul BOS už byl tou největší třešní ne-li melounem na dnešním výstavním dortu :o) !

Ještě jednou chci velmi  PODĚKOVAT  Lence a Magdě, které se mnou měly velkou trpělivost a pomohly radou a vůbec. A Magdi jako vždy velké díky za fotky !

Tuto výstavu – její 1. ročník -  pořádala paní Soňa Sehnalíková. Musím touto cestou napsat slova chvály a velkého uznání, protože to, co dokázala se svým týmem,  je neskutečné. Vybrala krásné prostory pro výstavu, kvalitní rozhodčí a nevím,  jak dokázala přesvědčit tolik firem a jednotlivců, aby sponzorovali tuto výstavu. Každý pejsek dostal nějaký dáreček a pokud se na výstavě ještě umístil – krásné vázy a ještě krásnější kokardy - tak toho páníček dostal tolik, že to nemohl sám unést. V neposlední řadě počasí bylo objednáno taky na jedničku :o) .
Prostě laťka je nasazena hodně, hodně vysoko a překonat ji bude velmi těžké! Klobouk dolů paní Sehnalíková!

(foto Magdalena Němcová – www.touchofheaven.eu)

18. 7. 2015 - NVP Mladá Boleslav

Za ty roky, co jezdím do Mladé Boleslavi, si už překvapivě pamatuji cestu. Byly roky, kdy jsem se pokaždé, pro mě nečekaně, v Mladé Boleslavi ztratila. Letos už bez Portíka, který si  užívá nicnedělání.

Tentokrát bylo neuvěřitelné vedro, kdy se nic nechtělo nám, natož pejskům. Tajně jsem doufala, že nás dají pod střechu, když je zlatý retriever tak početné plemeno. Bohužel :o(. A myslím, že vedro se podepsalo i na předvedení Harrouška, který se měl jít proběhnou opět ve třídě pracovní. Vůbec se mu nechtělo běhat, já jsem byla překvapivě rychlejší, táhla jsem ho za sebou jako kačera na špagátu. I tak si „vyběhal“ svého dalšího V2 res. CACe a pěkný posudek od pana rozhodčího Studeníka, který se každému pejskovi úžasně věnoval.

Úkol pro mě na příští týden – musím si pořídit chladící podložku pod pejsky!

(foto Sandra Toman)

4. – 11. 7. 2015 - Tábor Roudná 2015

Podruhé jsem jela s Portíkem a Harrouškem na výcvikový tábor do Roudné u Soběslavi. Opět se tu sešlo přes 50 pejsků se svými páníčky a celý týden bylo co dělat. Naše „cvičící skupinka“ chodila na výcvik už od 6 hodiny ranní, protože ještě nebylo takové teplo. Myslely jsme si (Iva Hřebíčková – naše velitelka :o) , Ivetka Mandíková, Martinka Brůnová a já), že v největším teplu chodit cvičit s pejsky nebudeme, ale nakonec jsme vše přehodnotily a cvičit se chodilo i v tom největším vedru – protože jak řekl pan Kuneš: “Zkoušky jsou přece za každého počasí“ a hlavně ne večer!“.

Cvičení bylo jako jiný rok proloženo přednáškami, odpolednem se sranda hrami pro pejsky a úžasnou tombolou, večerními sedánky u táboráku nebo i bez táboráku s AVANTI a podobně :o).

Středeční odpoledne patřilo opět celotáborové psí výstavě, kde zabodoval náš dědek Portík a od pana rozhodčího Pasáka si vyběhal vítěze třídy veteránů, BOV Roudná 2015 a nakonec i  BIS Roudná 2015. Domů si Portík odvezl krásné ceny a nádherné kokardy, které vlastnoručně vyrobila Janička Taubrová.

Celotýdenní pobyt byl v pátek zakončen „Procházkovic pohárem“, kterého se zúčastnilo 19 pejsků. Toto psí klání bylo pojato jako srandamač, kde byli 3 disciplíny, které předem nikdo neznal. To proto, aby se na ně nikdo nemohl připravit. 1. disciplína byl handling na vodě, kdy první kačenka byla hodně, ale hodně daleko, 2. disciplína byl „Kunešovo“ (hodně nepřístupný) čtverec 50 x 50 v lese se 2 králíčky a poslední 3. disciplína byl dvojitý marking na poli. Kunešovo čtverec byl nějak zakletý, protože žádný z 19 pejsků nepřinesl ani jednoho králíka. Harry, kterému jsem vylosovala číslo 1 si nevedl tak špatně a nakonec skončil pro mě na celkově krásném 8. místě. Největším paradoxem bylo, že celkovou a zaslouženou vítězkou této „retrívří soutěže“ se stala německá křepelačka Kája se svojí paničkou Lórinkou.

A na úplný závěr tábora proběhly v sobotu OVVR, kdy vítězkou těchto zkoušek se stala teprve osmiměsíční Lálinka (Alayla Táygeté) se svoji paničkou Ájou Klasnovou.

Tak zase snad za rok na viděnou :o) !

(foto Jana Baslová, Světlana Procházková, Jana Taubrová a Valinka Mandíková)

3. 7. 2015 - Poštou ranní přišlo Portíkovi psaní

Tak už je to doma!

Mám opravdu velkou radost, že se to Portíkovi podařilo „vyběhat“ a je z něj Český veterán šampion.

Portíku, moc Ti gratuluji :o) !

27. 6. 2015 - MVP Brno

Na této mezinárodní výstavě jsem ještě nikdy nebyla a tak jsem si plánovala, na co se ještě půjdu podívat. Neměla jsem však odvahu jít se na ostatní doprovodné výstavy podívat dřív, než budu mít sama odvystavováno, abych náhodou něco neprošvihla.

Posuzovat nás měl, stejně jako před 14 dny ve Zlíně, pan Jaroslav Matyáš ze Slovenska. Harroušek se opět představil ve třídě pracovní a vyběhal si opravdu velmi krátký posudek a opět V2, res. CAC.

Posuzování bylo rychlé a tak po chvilce se šel proběhnou Portík ve třídě veteránů. Byla jsem opravdu napjatá, protože Portíkovi chyběl pověstný krůček k dokončení veterán šampiona. HURÁ je to doma! Portík si opět s velmi krátkým posudkem vyběhal ocenění V1 a protože nepřijela žádná veteránka, tak i BOV.

Portík tedy splnil všechny podmínky k udělení titulu Český veterán šampion :o) !

A teď už si bude užívat, jak jsem mu slíbila, svoji důchodovou dovolenou bez zkoušek a výstav.

(všechny fotky z Brna jsou od Stanislava Boguaje)

13.6.2015 - Krajská výstava psů Zlín

Na zlínskou výstavu jsem jela už v pátek přes Kroměříž, kde jsem s Harrym a Portíkem u mamky přespala a v sobotu ráno jsme to měli už jen malý kousek do Zlína. Výstava se konala v hale, což bylo v tak velkém vedru lepší. Asi 14 dní před výstavou jsme se dozvěděli, že celou skupinu FCI 6, 7 a 8 bude posuzovat pan Jaroslav Matyáš ze Slovenska. Protože bylo před námi přes 50 pejsků, měli jsme celkem hodně času.

Harry se představil jako první v pracovní třídě, kde získal ocenění V1 a po chvíli i ocenění Krajský vítěz. Portík získal ve třídě veteránů také ocenění V1 a tak jsme čekali necelé 2 hodiny do odpoledních soutěží.

Nejprve se šel proběhnout Portík o nej veterána výstavy, ale pana Havelku ze Slovenka nezaujal. Za necelou čtvrthodinku se šel proběhnout Harry v FCI 8 a panu rozhodčímu Řehánkovi se líbil. Harroušel byl poprvé na bedně na krásném 2. místě  :o).

(autor prostřední fotky: Simona "Hofion" Malá)

30. 5. 2015 - Klubová výstava RK CZ Konopiště

Po 14 dnech další klubová výstava, tentokrát pořádaná Retriever Klubem CZ.
Pejsky posuzovala paní chovatelka Marianne Skott Jespersen z Dánska. Byla k nám i k pejskům velmi příjemná a pejsky posuzovala velmi pečlivě. Na výstavu jsem s sebou vzala pouze Harrouška, který se představil opět ve třídě pracovní a s ním dalších sedm pejsků. Velkou radost jsem měla, když po prvním posouzení získal Harroušek V – výbornou a k ní nádherný posudek. Z následného titulu res. CAC jsem nadšená :o) .

(foto Magdalena Němcová, Stanislav Boguaj)

11. 5. 2015   5. narozeniny vrhu „Z“ Best Baron

Zlatíčka – vrh „Z“, která se narodila v chovné stanici Best Baron ze spojení Gloria the Best Baron a Porthos the Best Baron, slaví už své krásné 5. narozeniny.

9. 5. 2015  Klubová výstava KCHLS Humpolec

Po roce zase do Humpolce! Jaké bude asi počasí? Vyjde předpověď nebo ne? Nakonec tak napůl, pršelo i svítilo sluníčko – až moc.
Pejsky nakonec posuzoval pan Jan Roger Sauge z Norska. Portík zůstal tentokrát doma a tak se do kruhu ve třídě pracovní šel proběhnout Harroušek. Myslím, že pracovní třída (9 psů) byla obsazena velmi krásnými pejsky a tak v konkurenci i dvou šampionů krásy bylo pro mě V4 s krásným posudkem velké překvapení a hlavně velká radost :o).

(foto Stanislav Boguaj, Magdalena Němcová)

4. 5. 2015 - MVP Praha

A po týdnu je tu opět výstavní sobota, tentokrát mezinárodní výstava psů v Praze. Posuzování šlo paní rozhodčí Soleckyj z Polska rychle a tak jsem se během krátké chvíle šla proběhnout s Harrouškem do kruhu ve třídě pracovní. Harry si vyběhal přesně jako před týdnem V2, res. CAC.

Portík se šel proběhnou do kruhu nedlouho po něm ve třídě veteránů. Mám velkou radost, že v krásném posudku má V3, protože konkurence byla velmi velká. Gucci z Dražovského Hájku, který získal v této třídě vítězství, získal od paní rozhodčí i titul BOV i BOS!

(foto Magdalena Němcová)

 

25. 4. 2015 - MVP České Budějovice

Po dvou měsících jsem se vydala s oběma kluky na mezinárodní výstavu do Českých Budějovic. Tentokrát posuzovala paní rozhodčí Smržová. Nedokázala jsem vůbec odhadnout, jaký typ se jí líbí, takže buď anebo. Nejprve nastoupil do kruhu Harroušek, který se předvedl ve třídě pracovní. Myslím, že jsem se zlepšila v předvedení Harrouška v pohybu ( i když, vždy je co zlepšovat :o) ) a ten si vyběhal pěkný posudek a V2 res. CAC.

Za chvíli se šel proběhnou do kruhu Portík a to ve třídě veteránů. Dnes jsem měla co dělat, abych ho udržela na chvíli v klidu. Však má také v posudku – velmi temperamentní. Vyběhal si také pěkný posudek a V2.


9.4.2015 - Portík má dnes narozeniny :o)

Dnes je to už 9 let, kdy jako první z vrhu “P” vykoukl na svět náš Portík.
Portosku, přejeme Ti ještě hodně energie, které v sobě máš, stálé zdraví a ještě mnoho dalších psích let.
Vše nejlepší přejeme i bráškům Pariskovi a Báďovi :o).


3.4.2015 - Veselé Velikonoce! :o)

3.4.2015 - Začínáme canisterapii

Od února začali pravidelně chodit Portík s Harrouškem za dětmi do speciální a praktické školy v Jihlavě. Pomalu se všemu učíme a poznáváme všechny děti ve škole a za sebe musím napsat, že se mezi děti každý týden moc těším :o)

Na webových stránkách školy bylo napsáno i pár pěkných vět o nás:

Od února 2015 opět probíhá ve škole canisterapie.
Canisterapie je terapie pomocí speciálně vycvičených psů. Pro žáky školy ji pod záštitou občanského sdružení Kamínek zajišťuje certifikovaná canisterapeutka se svými dvěma zlatými retrívry. Terapie probíhá ve dvou úrovních.
U dětí imobilních a žáků s jiným tělesným postižením především individuální formou, která podporuje uvolňování spasticity, rozvíjení komunikace a pozitivní emocionální ladění. A u dětí mobilních formou skupinovou. Doteky, vyčesáváním, kartáčováním, hlazením srsti, voděním psů apod. rozvíjí terapie hrubou a jemnou motoriku, koordinaci pohybů, udržení rovnováhy, podporuje sociální učení, pěstuje v dětech lásku ke zvířatům.

18. 3. 2015 - Naše mimi už mají 4. narozeniny :o) !

Zlatíčka Rozárky (Rosalia the Best Baron) a Portíka (Porthos the Best Baron)  - vrh „A“ v chs Z Rotru dnes slaví své 4. narozeniny.
Amisku, Athosku, Amálko, Andee, Annie, Atheno, Aireenko a Anynko přejeme všem všechno nejlepší, hodně zdravíčka a mnoho psí energie, aby páníčci věděli, že Vás mají!


8.2.2015 - DUO CACIB Brno

Výstava, kterou si budou všichni pamatovat hlavně kvůli počasí. Sníh, vánice, neupravená dálnice, bouračky :o( . Harroušek se proběhl v pracovní třídě a získal od srbského rozhodčího Duska Piljevice krásný posudek a ocenění V3. Velká gratulace letí do rodné chovné stanice Famous Gold, chovatelce Radce a sestřičce Harrouška Karolínce k úspěšnému víkendu, protože po oba dny získala v třídě pracovní (sobota – rozhodčí Miloš Kašpar) a ve třídě otevřené (neděle – rozhodčí Dusko Piljevic) nádherné posudky a ocenění V1, CAC a tím si dokončila Šampiona krásy ČR :o) 

(DUO CACIB Brno - foto Magdalena Němcová)

Leden 2015

V lednu se z Portíka a Harrouška stali školní pejsci, nasadili si na záda aktovky, sbalili baškorky a navštívili všechny 1. třídy (A - E) na naší ZŠ Seifertova

(Harry a Porty + hokejisti z 1.A a Harry a Porty + gymnastky a krasobruslařky z 1.A)

27. 1. 2015 - Velmi smutná zpráva

V tento den po krátké a těžké nemoci odešel za duhový most Portíkův syn Zirkonek (Zirkon the Best Baron *11. 5. 2010 - † 27. 1. 2015) .

R.I.P.  Zigi

 
3. 1. 2015 - NVP Brno

Hned po Novém roce jsem jela na Hanáckou národní výstavu do Brna, kde posuzovala slovenská rozhodčí Linda Voláriková. Přihlásila jsem pouze Harrouška, který se poprvé proběhl ve třídě pracovní. Vyběhal si ocenění V4, takže jsem spokojená. Jeho sestřička Karolínka se také prezentovala ve třídě pracovní a vyběhala si krásné druhé místo V2, res. CAC. Moc gratuluji :o)

 

(foto Honza Smrček)

 

(foto Magda Němcová)

Archiv novinek

2014    2013    2012    2011    2010